KRAL LİLLE’İ ÇOŞTURUYOR

Fransa Lig kapsamında yapılan 34 hafta mücadelesinde Lille Olimpik Lyon deplasmanına konuk oldu.  Fransa Ligi lideri Lille mücadelede 2-0 geriye düşmesine rağmen milli oyuncumuz Burak Yılmaz’ın göstermiş olduğu olağanüstü performansı sayesinde karşılaşmayı 3-2 kazanmayı başardı ve liderliği Paris Saint Germain’e kaptırmadı. Burak Yılmaz’ın orta sahadan alıp rakip ceza alanına kadar sürdüğü topta kaleci ile karşı karşıya olmasının ardından yapmış olduğu klas aşırtma vuruşu ağlarla buluştu ve Fransa’da Türk gecesinde Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik Lille’e galibiyeti getiren oyuncular oldular.

Lille’e galibiyeti getiren gollerin 3’ünde de Kral Burak Yılmaz’ın imzası vardı. İlk yarının son dakikalarında ceza sahası dışından kullanılan serbest vuruşta kaleye adeta füze gönderen Burak Yılmaz iki golün asistini yaparken 3 gol de ise Yusuf Yazıcı’nın tası sonrası topu ağlarla buluşturan oyuncu oldu.  Türk yıldızların göstermiş olduğu mükemmel performansı sayesinde lider Lille harika bir geri dönüş yaptı.

BURAK FÜZE YOLLADI

Lider Lille ve Olimpik Lyon arasında oynanan zorlu mücadelede dakikalar 20’yi gösterdiğinde eski Fenerbahçeli İslam Slimanı Lyon’u öne geçiren golü kaydetti. Mücadelenin 35. dakikasında ise Jose Fonte’nin yapmış olduğu talihsiz vuruş sonrasında top ağlarla buluştu ve durum 2-0 oldu.  Mücadelede ilk 45 dakikanın son sahnelerinden ceza alanı dışından Serbest Vuruş kullanan tecrübeli golcü Burak Yılmaz Lyon kalesine adeta bir füze yollayarak farkı 1’e indiren golü kaydetti. İlk devre ev sahibi ekip Olimpik Lyon un 2-1’ik üstünlüğü ile sona erdi.

ÖNCE ASİSTİ YAPTI SONRA GALİBİYETİ GETİRDİ

Karşılaşmada tempoyu arttıran konuk ekip Lille mücadelenin 60 dakikasında beraberliği yakaladı ve skor 2-2’ye geldi.  Fırsatçılarına konuşturan Burak Yılmaz’ın Lyon savunmasında yapılan hata sonrası topu kazanmasının ardından ceza alanına girdikten sonra içeriye çevirdiği topta Jonathan David topu ağlarla buluşturdu ve mücadelede durum 2-2 oldu.

Karşılaşmada normal sürenin tamamlanmasına 5 dakika kala yani 85. dakikada orta saha çemberine gönderilen hava topunda Yusuf Yazıcı koşu yapan Burak Yılmaz’a meşin yuvarlağı kafa ile indirdi. Burak Yılmaz’ın orta sahadan alıp rakip ceza alanına kadar sürdüğü topta kaleci ile karşı karşıya olmasının ardından yapmış olduğu klas aşırtma vuruşu ağlarla buluştu ve Fransa’da Türk gecesinde Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik Lille’e galibiyeti getiren oyuncular oldular.