Küme Düşme Tehlikesi Yaşayan Kasımpaşa ve Altay SK Karşı Karşıya Gelecek

Küme Düşme Tehlikesi Yaşayan Kasımpaşa ve Altay SK Karşı Karşıya Gelecek

24 Aralık 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper ligin 19. Haftasında süper ligin en son sırasında yer alan Kasımpaşa ile süper lige yeni yükselmiş olmasına rağmen ilk haftalardaki oldukça başarılı performansının ardından 7. Haftadan sonra başarılı işler yapamadı ve düşme potasının 1 sıra üzerinde ve 1 puan fark ile uzakta kalan Altay SK karşı karşıya gelecek.

Karşılaşma Kasımpaşa’nın ev sahipliğinde Recep Tayyip Erdoğan Stadyumunda oynanacak. 25 Aralık Cumartesi günü saat 13:30’da iki takımın karşılaşması oynanacak.

Kasımpaşa ve Altay SK daha önce 16 maçta karşı karşıya gelmiş ve 8 maç ise kasımpaşa’nın ev sahipliğinde oynanmıştı. Kasımpaşa’nın ev sahipliğinde oynanan maçta 3 kez galip gelen ev sahibi ekip olurken 3 maçtan da konuk Altay SK galip geldi ve aralarındaki 2 maç ise beraberlik ile sonuçlandı.

Altay SK bu sezon geride kalan 18 maçta 5 galibiyet elde ederken bu galibiyetlerin tamamı ilk 7 haftada gelmişti. 3 maçtan beraberlik ile ayrılan tecrübeli teknik direktör Mustafa Denizli’nin öğrencileri 10 maçta ise mağlubiyet ile ayrıldı ve 18 puan toplamayı başarabilirken 16. Sırada yer aldı.

Kasımpaşa ise sezonun geride kalan bölümünde 18 maçta yalnızca 2 galibiyet elde edebildi ve 6 maçtan da beraberlik ile sahadan ayrılmıştı. Kasımpaşa’da aynı rakibi gibi 10 maçtan mağlup olmuştu. 18 haftalık periyotta yalnızca 12 puan toplayabilen Kasımpaşa süper ligin en son sırası 20. Sırada yer alıyor.

Kasımpaşa 3. Teknik Direktör ile de Yollarını Ayırdı

Kasımpaşa bu sezona Senol Can ile başlamıştı ve UEFA Antrenörlük lisansı yeterli seviyede olmadığı için kural ihlali ve ceza yememek için yollar ayrılmış ve genç teknik adamdan boşalan teknik ditektörlük koltuğuna Cihat Arslan getirildi. Cihat Arslan’ın teknik direktörlük görevine gelmesinin ardından 1 galibiyet ve bir beraberlik elde edilmişti. Sonraki dönemde 7 maçta yalnızca 1 beraberlik elde edildi ve 6 mağlubiyet alındı.

Bunun ardından Teknik direktör Cihat Arslan’ın görevine son verildi. Cihat Arslan sonrasında teknik direktörlük görevine Hakan Kutlu getirildi. Cihat Arslan gibi ilk maçını kazanan teknik direktör Hakan Kutlu daha sonra 2 maçtan mağlubiyet ile ayrıldı. Sonrasında ise 2 maçtan da beraberlik ile ayrıldı ve sonraki 2 maçta ise 2 mağlubiyet elde etti ve 3. Teknik direktör Hakan Kutlu’nun görevine son verildi.

Antalyaspor mücadelesinde ise Kasımpaşa’da teknik direktör olarak Sami Uğurlu görev aldı.

Altay SK ilk 7 Hafta Sonrasında Başarı Yakalayamadı

Altay SK süper lige bu sezon katıldı ve bu sezonki ilk 7 maçında 5 galibiyet elde ederken 2 maçtan mağlubiyet ile ayrılmıştı. Daha sonraki 3 haftada mağlubiyet ile ayrıldı. Sonraki 8 maçta ise 3 beraberlik elde ederken 5 maçtan da mağlubiyet ile sahadan ayrıldı.

Kadro kalitesi yükseltile bilirse tecrübeli teknik direktör Mustafa Denizli önderliğinde süper ligde kalmayı başarabilir.