KUPA BEYİ ANKARAGÜCÜ 15 MAYIS’TA ALANYASPOR İLE OYNAYACAK

Ligin 2020/2021 sezonu kapsamında yapılacak son hafta mücadelesinde geçtiğimiz hafta Lig’den düşmesi kesinleşen 111 yıllık Süper Lig’in koca Çınar’ı Ankaragücü sahasında herhangi bir iddiası bulunmayan Aytemiz Alanyaspor u konuk edecek. İki ekip arasında oynanan 9 mücadelede Ankaragücü 2 galibiyet alırken konuk ekip Aytemiz Alanyaspor 7 galibiyet aldı.  Hikmet Karaman’ın göreve gelmesinin ardından iyi bir çıkış yakalayan ancak son 5 haftadan 5 mağlubiyet alarak küme düşen Ankaragücü sezon galibiyeti ile kapatmak istiyor.

SÜPER LİG’DE GERİYE KALAN MAÇLAR VE PUAN DURUMLARI

Süper Lig’de oynanan 39 mücadelenin ardından Rakiplerini 10 defa mağlup etmeyi Başaran 8 karşılaşmada berabere kalan ve 11 mücadelede haftayı puansız kapatan ev sahibi sarı-lacivertliler git Ankaragücü rakip fileleri 46 kez havalandırırken kalesinde görmüş olduğu 64 gole engel olamadı ve toplamda 38 puan elde ederek küme düştü.

Ligde herhangi bir iddiası bulunmayan konuk ekip Aytemiz Alanyaspor’un çıkmış olduğu 39  karşılaşmanın 16 sinden galibiyet ile dönerken 9 mücadelede rakibi ile berabere kaldı ve 14 karşılaşmada ise haftayı puansız kapatan taraf oldu. Aytemiz Alanyaspor rakip filelere 57 gol bırakırken karısını görmüş oldu 45 gole engel olamadı ve toplamda 57 puan elde etti.

İKİ EKİP ARASINDAKİ İSTATİSTİKLER

Ankaragücü tarihinde Aytemiz Alanyaspor’u konuk ettiği 4 müsabakada Toplamda kalesinde 10 Gol görerek hepsinde mağlup oldu. Aytemiz Alanyaspor Süper Lig’de karşılaştı 22 Ekim arasından en fazla galibiyet yüzdesi elde ettiği takım sarı lacivertliler ev sahibi ekip Ankaragücü oldu.  Süper Lig kapsamında yapmış olduğu son 5 karşılaşmadan da mağlubiyet ile ayrılan ev sahibi ekip Ankaragücü 2019 senesinden beri art arda 6 mağlubiyet almadı. 

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle yapmış olduğu ilk 4 deplasman mücadelesinden Toplamda 10 puan elde eden konuk ekip Aytemiz Alanyaspor Daha sonrasında oynamış olduğu 15 deplasman mücadelesinde yalnızca 7 puan elde edebildi.  İçerisinde bulunduğumuz sezonda dik kapsamında pas yüzdesi en yüksek takım olan konuk ekip Aytemiz Alanyaspor olurken en düşük pas yüzdesi olan ekip bize ev sahibi Ankaragücü.