KYLE O’QUINN FENERBAHÇE’DE

Fenerbahçe Beko ekibini genişletmeye devam ediyor. Sarı-lacivertliler, en son NBA’de Philadelphia Sixers forması giyen Kyle O’Quinn ile sürem sonuna kadar kontrat imzaladı.

Sarı-lacivertli Fenerbahçe kulübün sosyal medya platformu olan twitter üzerinden meydana getirilen açıklamada, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımının, uzun seneler NBA’de göstermiş olduğu performansla başarılara imza atan pivot Kyle O’Quinn ile 2020-21 sezonunun sonuna kadar sözleşme imzalandığı belirtildi.

2012-2015 yıllarında Orlando Magic’te, 2015-2018 yılları içinde da New York Knicks’te forma giyen 1990 doğumlu oyuncu, 2018-2019 sezonunda Indiana Pacers’a geçirme oldu.

Tecrübeli basketbolcu, NBA’da sürdüğü kariyerinin son sezonunu ise Philadelphia 76ers takımı için ter döktü ve NBA kapsamında toplamda 472 karşılaşmada boy göstermeyi başardı.

OYUNCUYU TANIYALIM

26 Mart 1990 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde dünyaya gözlerini açan Kyle O’Quinn, basketbol hayatına koleje gittiği sıralarda Norfolk State Spartans ile başlamıştı. 2008-2012 tarihleri arası Norfolk State formasıyla ter döken O’Quinn, bu süreçte ribaund ve blok performansları sonucu yarattığı istatistikler ile en kıymetli isimlerinden biri olmayı başarırken, kolejin en mühim savunmacılarından biri olarak anılmaya başladı.

Başarılı bir kolej kariyeri geçiren O’Quinn, 2012 yazında düzenlenen NBA seçmelerinde 2. tur 49. bayağı Orlando Magic tarafınca seçildi. 2012-2015 yılları içinde Orlando Magic, 2015-2018 yılları içinde da New York Knicks formaları giyen O’Quinn, 2018-19’da ise Indiana Pacers’a geçirme oldu.

Tecrübeli oyuncu, son NBA sezonunu ise 2019-20’de Philadelphia 76ers ekibinde geçirdi. NBA kariyeri süresince hırsı, savaşım gücü ile ribaund ve bloklardaki etkinliğiyle tanınan ve toplamda 472 maçta forma giydi.

4 NUMARA OYNAYABİLİYOR

Sürelerinin büyük bölümünü beş numara pozisyonundan alan O’Quinn, dört numara pozisyonunda da forma giyebiliyor. Alçak posttaki etkinliği, ribaund gücü ve blok tehdidi, pasör oyunu, O’Quinn’in oyunundaki en mühim artılar.

Dünyanın en mühim basketbol organizasyonu olan NBA’de sekiz sürem süresince, dört değişik takımda forma şansı kabul eden ve mühim bir NBA kariyeriyle ilk kere Avrupa’ya gelecek olan Birleşik Amerikalı pivot, Fenerbahçe Beko’nun uzun oyuncu rotasyonunun en mühim parçalarından biri olacak.

Bu anlaşmanın Kulübümüze ve Kyle O’Quinn’e hayırlı olmasını diliyor, sporcumuzun sarı-lacivertli forma altında zaferlerle dolu bir sürem yaşamasını temenni ediyoruz.