La Liga Başlıyor

La Liga Başlıyor

24 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: MedyaSpor

This content has been archived. It may no longer be relevant

Corona virüsü 2019 yılı sonunda Çin’de ortaya çıktığında dünyaya yayılacağı düşünülmüyordu. Kısa zamanda covid 19 dünyaya yayıldı ve 220 ülke şu anda corona virüsü ile mücadele ediyor. Aşısı ve ilacının bulunamaması sebebiyle covid 19’un ne zaman sona ereceği bilinemiyor. Dünyada ülkeler corona virüsü ile önlemler alınarak yaşamaya çalışıyorlar. Virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla ilk olarak lig maçları durdurulmuştu.

Avrupa’da Fransa, Hollanda ülkeleri başta olmak üzere 2019-2020 futbol sezonunu iptal ettiler ve liglerin yeniden başlamama kararı alındı. Almanya Bundesliga’da ise seyircisiz ve covid 19 önlemleri ile maçlar oynanmaya başlandı. İspanya La Liga ise ara verilen lig maçlarının 8 Haziran tarihinde başlayacağı açıklandı. Daha önce yapılan açıklamada La Liga’nın haziran ayında başlamasının planlandığı ve futbol kulüplerinin antrenmanlara başlayacağı belirtilmişti.

İlk Maç 12 Haziran’da

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez La Liga’nın başlama tarihi ile ilgili bir açıklama yaptı. Pedro Sanchez İspanya’da spor faaliyetlerinin 8 Haziran’dan itibaren serbest olacağını ve La Liga’nın da bu tarihte başlayacağını belirtti. 12 Mart’ta ara verilen La Liga’da ilk maç 12 Haziran’da Real Betis ile Sevilla arasında olacak.

Güncel Yazılar