2019 yılı

La Liga’da Covid 19 Artıyor

Covid 19 2019 yılı son aralık atında Çin’de ortaya çıkmıştı. Çin’den kısa zamanda corona virüsü tüm dünyaya yayıldı. Spor dünyasında da corona virüsünün yayılmasıyla lig maçları bir süre ertelenmişti. Haziran ayında Avrupa ligleri başta olmak üzere lig maçları covid 19 önlemleri ile başlamıştı. 2019-2020 futbol sezonunun sona ermesiyle yeni sezon hazırlıkları da başladı.  Corona virüsünün yayılmasının hızla devam ederken İspanya ligi La Liga’da covid 19 vakaları çıktı.

Barcelona’dan Sonra Athletic Bilbao

La Liga’nın ve dünyanın efsane futbol takımı Barcelona’da bir corona virüsü vakası tespit edildi. Barcelona’dan sonra ikinci covid 19 haberi Athletic Bilbao’dan geldi. Athletic Bilbao kulübü de yapılan covid 19 testi sonucu 6 kişinin test sonucunun pozitif çıktığını açıkladı. Athletic Bilbao pozitif çıkan vakaların karantinada olduğunu ve tedavilerinin yapıldığını da bildirdi.

Corona virüsü sadece La Liga’da değil Serie A ve Premier Lig başta olmak üzere birçok dünya ligi takımlarında ortaya çıktı. Covid 19’un aşısının ve ilacının bulunamaması sebebiyle covid 19 önlemleri ile lig maçları oynanmaya başladı.

Güncel Yazılar