pandemi

La Liga’dan Örnek Davranış

Dünya 2020 yılına pandemi ile mücadele ile devam ediyor. Dünyada 220 ülke corona virüsüyle mücadele ederken spor faaliyetleri de ertelenmiş ve iptal edilmişti. Avrupa’da covid 19’un en çok etkilediği ülkelerden olan İspanya’da La Liga belirsiz bir süre ertelenmişti. Covid 19’un seyrinin düşme hattına girmesiyle La Liga’nın başlama tarihi de belli oldu.

Başlama tarihi olarak 11 hazirana karar verilen La Liga’da maçlar seyircisiz oynanacak. La Liga’nın iki futbol kulübü taraftarlarına bir jest yaparak kombine bileti olan taraftarlarına sürpriz yaptı ve yeni sezonda kombine biletlerinin otomatik yenileceği belirtildi.

Yüzde 20 İade Edilecek

İki İspanyol futbol kulübü Espanyol ile Leganes bu sezon kombine bileti olan taraftarlara yeni sezonda ücretsiz kombine bileti vereceklerini açıkladılar. La Liga’da ve liglerin bütün başladığı ülkelerde maçlar seyircisiz oynanacak. Aslında yeni sezonda da maçların seyircili oynanacağı pek düşünülmüyor. Espanyol ile Leganes kulüpleri taraftarlarının maça gidememeleri dolayısıyla taraftarlarının bu mağduriyetlerini gidermeye karar verdiler. Ayrıca bu sezon alınan ve covid 19 sebebiyle gidilemeyen maçların kombine bilet bedellerinin yüzde 20’si de taraftarlara iade edilecek.

Güncel Yazılar