pandemi

La Liga’nın Başlama Tarihi

 

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği ve her gün binlerce kişinin hayatını kaybettiği covid 19 salgını Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyada 220 ülkede yayıldı. Corona virüsünün Avrupa’da en çok can aldığı ülkelerden bir de İspanya olmuştu. İspanya’da ertelenen La Liga maçlarının ne zaman başlayacağı da merak ediliyordu.

Covid 19 ile mücadelesini sürdüren ve covid 19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin olduğu İspanya’da La Liga’da maçlara haziran ayında başlanması planlanıyor. 04 Mayıs itibariyle İspanya’da corona virüsü sebebiyle ölenlerin sayısı 25 bin 428 oldu. Hayatın kademeli ve yavaş olarak normale döneceği İspanya’da futbolda da ilk adım La Liga ile atıldı. La Liga’da mücadele eden futbol takımları da bu hafta sosyal mesafe kurallarına uyarak antrenmanlara başlayacaklar.

Kral Kupası Ertelendi

İspanya’nın Kral Kupasında final maçı için de ayrı bir karar alındı. Final maçını oynayacak Atletic Bilbao ile Real Sociated takımlarının karşılaşması seyircili maç oynanması için gerekli şartlar sağlanana kadar ertelendi. Kral Kupası final maçının seyircili oynanması için bu maç için bekleme kararı alındı.