corona virüsü

Lewis Hamilton Yine Şampiyon

2020 yılında spor alanında corona virüsü sebebiyle birçok yarış, turnuva ve spor organizasyonu ertelenmişti. Küresel salgının yayılmasının devam etmesine rağmen Covid 19 tedbirleri ile turnuvalar ve yarışlar yapılmaya başlandı. Formula 1 yarışları da başladı ve 4. Yarış olan İngiltere Grand Prix’i yapıldı. Formula 1’in efsane pilotu Mercedes adına yarışan Lewis Hamilton İngiltere Grand Prix’in kazana pilotu oldu.

Yarışın son turunda Lewis Hamilton’un sol ön lastiği patladı. Efsane pilot buna rağmen yarışı 1. Bitirerek damalı bayrağı geçti. Lewis Hamilton’un bu şampiyonluğu ile İngiltere’de üst süte 7. Şampiyonluğunu kazandı. Yarışın iddialı isimlerinden olan McLaren’in pilotu Carlos Sainz yarışı 13. Olarak tamamladı. Carlos Sainz’in de lastiği patladı ve pilot bu sebeple yarışı 13. Sırada bitirdi.

‘’İlk Defa Başıma Geldi’’

Lewis Hamilton’un Mercedes ile kazandığı bu şampiyonluk kariyerinin 87. Şampiyonluğu oldu. Arabanın lastiği patlamasına rağmen yarışı 1. Tamamlayan Lewis Hamilton böyle bir şeyin ilk defa başına geldiğini söyledi. Lewis Hamilton lastiğin patlaması ile panik yaşadığını da itiraf etti.

Güncel Yazılar