LİDER TRABZON İSTANBUL’DAN 3 PUAN İLE DÖNDÜ

Süper Lig’ de haftanın karşılaşmasında Beşiktaş ile Trabzonspor dev derbide karşı karşıya geldiler.

Lider bordo mavili ekip 45 + 4 ‘ de Abdülkadir Ömür ile 1 – 0 öne geçtiği karşılaşmada kara kartal maçın ikinci yarısında 63’ dakikada C. Larin ile rakibine cevap verdiler. Karşılaşmanı son anlarında ise 90 + 6 ‘da bordo mavili takımın Danimarkalı yıldız Andreas Cornelius sahneye çıktı ve zaferi Trabzon’a getiren golü kaydetmiş oldu.

Süper lig ‘ de liderlik koltuğunda oturan bordo mavili takım Beşiktaş derbisinden de galibiyet ile ayrılan takım hanesine üç puanı da yazdırarak liderlik ve şampiyonluk yolunda emin adımlarla devam ediyorlar.

BEŞİKTAŞ 1 – 2 TRABZONSPOR

Karşılaşmaya yüksek tempo ile başlarken bordo mavili ekip Trabzonspor rakibine biraz daha kontrolü oyunu ile başlamak istediler.

Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı çok iyi hazırlandığını çok net gördük. Rakibinin üzerlerinde ki baskısından çıkarak geçiş oyunu ile golün pesinde olan bordo mavili takım aradıkları golü de ilk yarının sonunda Abdülkadir ile buldular.

Orta sahada M. Hamsik takımın adete bugün beyni oldu. Akıl dolu paslar pozisyon alması gerçekten mükemmeldi.

Bordo mavili takımın en iyi oyuncularından birisi de Uğurcan Çakırdı. Bu gün kalede adeta devleşen kaleci bu gün Beşiktaş’ lı oyunculara gol yollarında izin vermedi.

BEŞİKTAŞ 90 + 6 ‘DA YIKILDI

Siyah beyazlı takım karşılaşmaya tempolu başladı. Karşılaşmada her iki bekini de çok aktif kullanan Beşiktaş sağlı sollu ortalar ile rakibini bunalttılar.

Karşılaşmanın ilk yarısında iyi olan golü daha çok arayan Beşiktaş olmasına rağmen Güven ile iki net gol pozisyonundan yararlanamazken son vuruşlarda ki eksiklik ilk yarıda takımı en çok zorlayan durumlardan birsi oldu.

Siyah beyazlı takım Şampiyonlar liginde ön alan baskısı 15 dakika gibi sürerken bu kez derbide ilk 30 dakika kadar sürdü. Bu ilk 30 dakikada bir gol bulamayan siyah beyazlı takım sonrasında orta saha da Josef, Pjanic, Teix direncinin düşmesini gördük.

Her iki bekini de aktif olarak kullanan Beşiktaş her iki beki de 6 – 7 tane net kestikleri pasları değerlendiremediler.

Siyah beyazlı takımda Güven ‘in oyundan çıkması ön alandaki baskısında düşmeye de neden olurken bu Trabzonspor’ lu oyuncuların daha rahat oynamasına neden oldu.

Beşiktaş’ da ligin en çok takımında katkı veren iki oyuncusu Ghezzal ve Rosier geçen sezonun çok gerisinde kaldı ki bunun en büyük nedeni de Pjanic ve Teixeira transferleri diye biliriz.

Siyah beyazlı takım da rakip 3. Bölgede geçiş ve pozisyon üretmek açısından taktik olarak geride kalırken burada daha çok bireysel performansı yüksek olan oyunculara kalmış durumda.

Siyah beyazlı takım oyunu 1 – 1 ‘e getirdikten sonraki oyununun yanlış olduğu maçın son anında geride bu kadar çok açık bırakıp kalesinde golü görmesi sanki şampiyonluk maçıymış gibi saldırması pahalıya patlamış oldu.