LİDER TRABZONSPOR GÖZTEPEYE KONUK OLUYOR

Süper Lig’in 10. haftasında 23 Ekim Cumartesi günü Gürsel Aksel Stadyumu lider Trabzonspor’u konuk edecek Göztepe güçlü rakibi karşısında puan koparmak pesinde.

Süper lig’ de topladığı 21 puan ile liderlik koltuğunda oturan Trabzonspor var. Ev sahibi takım Göztepe ise süper lig de 9 hafta sonun da topladıkları 8 puan ile düşme potasında 17. Sırada yer alıyorlar.

GÖZTEPE LİG’ DE PES ETMİYOR

Süper lig de bu sezon kötü başlayan takımlardan birisi olan İzmir ekibi Göztepe bu kez kendi sahsında süper ligin lideri Trabzonspor ile karşı karşıya gelecekler.

Bu sezon ikinci teknik adamları ile yola devam eden Göztepe süper lig de uzun süre sonra 3 puan ile tanıştılar.

Lig de 9 hafta da 2 galibiyet ala bilen Göztepe üst üste 4 karşılaşmayı da kaybedip son karşılaşmada Kasımpaşa’yı İstanbul ‘ da 1 – 0 geriye de düşmelerine rağmen karşılaşma dan 2 – 1’  lik skor ile galip ayrılan takım pes etmeyerek lig de tutunmaya devam ediyorlar.

Üst üste alınan kötü sonuçlar sonunda devre arasında kadar kendilerini götürmeyi planlayan takım İstanbul’ da Kasımpaşa maçında galip gelmeleri biraz da olsa Göztepe ‘ ye nefes aldırdı diye biliriz.

Oldukça zorlu bir karşılaşmaya çıkacak olan Göztepe’ de sakatlıkları bulunan Halil Akbunar, Marko Mihojevic ve Wilker Jose Angel Romero takımdan ayrı olarak çalışmalarına devam eden oyuncuların sağlık durumları ile ilgili belirsizlik devam ediyor.

TRABZONSPOR İZMİR’DE LİDERLİĞİ BIRAKMAZ

Süper lig de son karşılaşmada derbide Fenerbahçe ile karşılaşan bordo mavili takım 3 – 1 ‘lik skor ile sahadan galip ayrılarak lig de liderlik koltuğuna oturmuş oldular.

Bu sezon oldukça formda olan ekip kolay kolay liderliği bırakacak gibi görünmüyor. Bu sezon henüz bileğini büke bilen olmayan takım için İzmir den üç puan ile dönmek oldukça önemli.

Bordo mavili takımda sakatlıkları bulunan ve devam eden oyuncuları bu karşılaşmada görev alması beklenmiyor.

İki orta saha oyuncusu M. Hamsik ve Abdulkadir Parmak ile F. Koita sağlık durumlarında şuan için değişine bir şey yok.

Trabzonspor da yükler gülerken oyuncular bir hayli keyifli durumdalar. Trabzonspor ‘un izmir den üç puan ile ayrılması kesin gözü ile bakılıyor.

İki takım arasında İzmir’ de oynanan son karşılaşma da 1 – 1 ‘lik eşitlik ile son bulmuştu. Trabzon ‘ daki son karşılaşmayı ise bordo mavili takım 1 – 0 ‘lık skor ile galip gelmişti.

İki takım arasında ki oynana karşılaşmalara bakıldığında bordo mavili takım Trabzonspor ‘Un üstünlüğü göze çarpıyor.

15 karşılaşmayı Trabzonspor kazanırken Göztepe ise 5 karşılaşmadan 3 puan ile ayrılan taraf olmuş. 11 karşılaşmada ise iki takımda eşitliği bozamayarak sahdan 1 ‘ er puan ile ayrılmışlardır.