LİDER TRABZONSPOR İLK MAĞLUBİYETİNİ ALDI

Süper Lig’ de fırtına gibi esen Karadeniz ekibi Trabzonspor, Akdeniz de Antalyaspor deplasmanın da ilk puan kaybını yaşadılar.

Bordo mavili takım Antalya’ya namağlup gelen Trabzonspor 24’ dakikada A. Cornelius ile 1 – 0 ‘da öne geçmelerine rağmen üstünlüklerini koruyamadılar. Karşılaşmada 34’ dakikada önce Fredy ile beraberliği yakalayan Antalyaspor 73’ dakikada ise ( KK )Dorukhan Toköz ‘ün attığı gol ile sahadan 2 – 1 ‘lik skor ile galip olarak ayrılan takım oldular.

Antalyaspor kendi sahasında bu sezon güçlü rakibine ilk mağlubiyetini tattırdı ve bordo mavili takımın 27 maçlık yenilmezlik serisine son verdiler.

Süper Lig’ de liderlik koltuğunda oturan Trabzonspor bu haftayı 39 puan ile kapatmış olurken Antalyaspor ise 21 puana yükselerek 10. Sıraya kadar yükseldiler.

ANTALYASPOR BAŞTAN SONA KADAR GALİBİYETİ HAK ETTİ

Antalyaspor için oldukça önemli bir karşılaşmada rakibinin lig de ki durumuna hiç bakmaan tamamen kendi oyunlarını oynayarak güçlü rakibi karşısında oyun disiplininden kopmadan 90’ dakika sonun da 3 puana ulaşan taraf oldular.

Zorlu karşılaşmada genç teknik adam Nuri Şahin’ in takımı üzerinde ki dokunuşları giderek kendisini de göstermeye başlamış durumda. Karşılaşmada orta sahada ki alan paylaşımları Fredy ve Poli ikilisinin orta saha merkez de iyi bir uyum yakalaması iki yönlü olarak da etkili işler çıkarmaları dikkat çekti.

Sağ bek’ deki genç oyuncu Bünyamin ile önünde oynayan Gheca ikilisi de etkili oyunları ile Karadeniz ekibini bir hayli zorladılar.

Karşılaşmada doru işleri yapan Antalyaspor oyunun temposuna hakim olan taraf, alanını iyi kullanıp daraltmaları geçişleri ve kenar oyuncularını iyi kullanarak rakip sahada etkili oldular.

TRABZONSPOR İÇİN KÖTÜ OYUN PUAN KAYBINI GETİRDİ

Bordo mavili takım bu sezon ki ilk mağlubiyetlerini Antalyaspor deplasmanın da oynadıkları kötü oyun sonucunda mağlubiyetlerini aldılar.

Oyun kurmakta zorlanan Trabzonspor ‘da orta sahada Abdullah Avcı Berat ve Siopis ikilisinden vazgeçip Berat’ı savunma önünde tek bırakınca M. Hamsik ‘in alan savunmasındaki zaafı hemen belirdi.  Antalyaspor ‘da Ghacha ve Bünyamin ikili si sağ alanda bu ikili etkili alana 18 girişleriyle çok etkili oldular. Bunun ile beraber A. Nwakaeme sakatlandığı için hücum verimliliğinin düşmesi bu sorunu daha belirgin kıldı ki teknik adam Abdullah Avcı ‘da ikinci devre de biraz geçte olsa aslında A. Cornelius yerine değil de A. Bakasetas yârine düşüne bilirdi.

Bordo mavili takım süper lig de ki ilk uyarısını aslında almış oldular ki bu puan kaybından yapacakları olumlu çıkarımlar ile lig’ de geri kalan kısmında aynı hataları yapmamak için çalışacaklar.

Süper lig de henüz ilk yarı bitmeden önde olmaları puan olarak cepten harcadıkları bir hafta olsa da oldukça uzun bir maraton da bu kaybı kısa sürede gidere bilirler.