Wuhan

Lig Maçlarının Başlama Tarihi Açıklandı

2019 yılının son günlerinde Çin’de Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü covid-19 durdurulamayan hızla dünyada yayılmaya devam ediyor. Aşısı ve ilacı bulunmayan virüs her gün dünyada binlerce kişinin ölümüne yol açıyor. Türkiye’de de 03 Nisan (bugün) itibariyle 20 bin kişiyi aşan kişi corona virüsüne yakalandı ve ülkemizde de 425 kişi virüs yüzünden hayatını kaybetti.

Corona virüsünün yayılmasını önlemek için alınan tedbirlerden birsi de lig maçlarının ertelenmesi oldu. Corona virüsünün görüldüğü her ülkede lig maçları ertelendi. Türkiye Futbol federasyonu Nihat Özdemir bugün yaptığı açıklamada Türkiye’de liglerin başlama tarihi olarak en erken haziran ayı başını işaret etti. Nihat Özdemir federasyon olarak amaçlarının ligi ve Türkiye Kupasını maçların oynanarak sona ermesi olduğunu söyleyerek mayıs ayında toplantı yapıp gelişmeleri ve virüsün son durumunu değerlendireceklerini sağlığın ön plana alınarak ligin başlama tarihinin belirleneceğini ifade etti.

’Futbolu ve Maçları Özledim’’

Nihat Özdemir mayıs ayında yapacakları değerlendirme toplantısında ligin başlama tarihinde karar verildikten sonra maçların seyircili ya da seyircisiz oynanmasına karar verileceğini belirtti. Nihat Özdemir lig maçlarının ertelenmesinin kulüpleri mali olarak da sıkıntıya soktuğunu bildiklerini ve bu konu ile ilgili bir çalışma yapacaklarını da sözlerine ekleyerek futbolu ve maçları özlediğini de söyledi.