Liverpool

Liverpool 44 Maç Sonra Mağlup

İngiltere Premier Ligi 28. Hafta maçı olan Liverpool-Watford maçı tarihi bir maç oldu. İngiltere Premier Liginin lideri olan Liverpool’un 44 maçlık yenilmezlik serisi bu maç ile sona erdi. Liverpool’un deplasmanda oynadığı Watford maçı 3-0 Liverpool’un mağlubiyeti ile bitti ve bu mağlubiyetin Liverpool’un yenilmezlik serisinin de sonu oldu. Maçta ilk yarı golsüz beraberlik ile 0-0 bitti. İkinci yarıda ev sahibi ekip Watford 54. Dakika, 60. Dakika ve 72. Dakika da attığı 3 gol ile maçı 3-0 kazandı.

Liverpool ligde kesintisiz 18 maç kazanarak 2017-2018 sezonunda Manchester City’nin rekoruna ortak olmuştu. Liverpool’un Watford karşısında aldığı 3-0 mağlubiyeti olmasaydı bu rekoru da kırmış olacaktı. 44 maçtan sonra yenilgi yüzü gören Liverpool’un ligdeki puanı 79 oldu, Watford’un ise puanı 27’ye çıktı.

Taraftardan Klopp’a Mektup

Liverpool’un yenilmezlik serisi üzerine Premier lig takımı Manchester United’ın 10 yaşındaki taraftarı Liverpool’un teknik direktörü Jurgen Klopp’a mektup yazmıştı. 10 yaşındaki taraftar Daragh mektubunda teknik direktörden yenilmelerini istemişti. Kloop da bu mektuba cevap yazarak 10 yaşındaki genç bir taraftarın mektubuna sevindiğini ama isteğini yerine getiremeyeceğini söylemişti.