covid 19

Liverpool Şampiyonluk Kupasını Aldı

İngiltere Premier Ligi covid 19 sonrası 17 Haziran tarihinde Aston Villa-Sheffield United maçı ile başladı. En son 9 Mart’ta oynanan Premier lig maçı uzun aradan sonra top başı yaptı. Premier Ligin lider takımı Liverpool ligin bitimine 7 hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek büyük sevinç yaşadı. Premier Ligin 31. Hafta maçında Chelsea kendi evinde Manchester City’i 2-1 yendi ve Chelsea’nin bu galibiyeti Liverpool’un şampiyonluğunu ilan etmesine neden oldu. Liverpool takımı 30 yıl aradan sonra ve sezon sonunda 7 hafta kala şampiyonluğa merhaba dedi.

Liverpool Menajeri Jürgen Klopp 30 yıl sonra gelen şampiyonluk sonrası gözyaşlarını tutamadı. Klopp yaşanan bu şampiyonluğun unutulmaz olduğunu dile getirerek bu şampiyonluğu hak ettiklerini ifade etti.

Covid 19 Önlemsiz Kutlama

Liverpool taraftarları ise şampiyonluk sevincini yaşarken covid 19 tedbirlerini hiçe saydılar. Anfield Stadyumu önünde Liverpool taraftarları meşaleler yakarak ve takımları için tezahüratlar yaparak takımlarının şampiyonluğunu kutladılar. Bazı taraftarlar da maske olsa da çoğu taraftarda maske yoktu ve sosyal mesafe kurallarına uyulmayarak şampiyonluk kutlandı.

Güncel Yazılar