2020

Madrid Tenis Turnuvası Sanal Ortamda

Çin’de ortaya çıkmasına rağmen 2020 yılının ilk aylarında dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan covid 19 spor alanında da birçok turnuva ve olimpiyatların ertelenmesine sebep oldu. Özellikle tenis turnuvalarının ertelenmesi diğer spor branşlarına göre gelirleri düşük olan ve sadece turnuva gelirleri olan tenisçilerin zor duruma düşmelerine neden oldu. Tenis dünyasının iki efsane ismi İspanyol raket Rafael Nadal ile İskoç raket Andy Murray Madrid Açık Tenis Turnuvası olarak sanal ortamda tenis maçı yapacak. İki tenisçi ilgiyle beklenen bu karşılaşmayı evden yapacaklar. Corona virüsü spor dünyasında her branşta sanal maçları ve sanal karşılaşmalarını gündeme getirdi.

32 Tenisçi Katılacak

Rafael Nadal ve Andy Murray ile 32 tenisçi bu turnuvada sanal ortamda mücadele edecek. Turnuvadan toplanan gelir ise ertelenen tenis turnuvaları sebebiyle maddi zorluk yaşayan tenisçilere yardım amacıyla kullanılacak.

Madrid Tenis Turnuvası her yıl 1 Mayıs-10 Mayıs tarihlerinde düzenleniyordu ve bu sene de covid 19 sebebiyle iptal edilmişti. Sanal ortamda düzenlenen Madrid Tenis Turnuvası’nın kazanan tenisçilerinin ödülü 150 bin Euro olacak. Kazanan tenisçi maddi yardımı istediği tenisçiye yapacak.