Mainz 05 ve Freiburg Maçında Kazanan Çıkmadı


Almanya Bundesliga’nın 5. Haftasında Mainz 05, 18 Eylül Cumartesi günü kendi sahasında Freiburg’u konuk etti. Mewa Arena’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadelede gol sesi çıkmayınca karşılaşma golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.


Öte yandan iki takım arasında oynanan bu maçta ev sahibi Mainz 05, rakibi Freiburg karşısında Robin Zentner, Jeremiah St. Juste, Stefan Bell, Alexander Hack, Jean-Paul Boëtius, Leandro Barreiro Martins, Anderson-Lenda Lucoqui, Silvan Dominic Widmer, Dominik Kohr, Ádám Szalai ve Jonathan Michael Burkardt 11’i ile maça başladı.
Öte yandan konuk takım Freiburg ise rakibi Mainz 05 karşısında Mark Flekken, Philipp Lienhart, Nico Schlotterbeck, Manuel Gulde, Yannik Keitel, Lukas Kübler, Janik Haberer, Christian Günter, Lucas Höler, Kevin Schade ve Roland Sallai 11’i ile sahaya çıktı.


Mainz 05 ve Freiburg Maçının Öne Çıkan istatistikleri


Almanya Bundesliga’nın 5. Haftasında oynanan karşılaşmada ev sahibi Mainz 05, maçın genelinde rakip kaleye 11 şut çekti ve bu şutların 3’ü isabetli olurken 5’i isabetsiz oldu. 3 şutu rakip tarafından engellenen Mainz 05, karşılaşmada 2 net gol pozisyonu kaçırdı.


26 kez rakip ceza sahası içerisnde topla buluşan ev sahibi Mainz 05, 4 köşe vuruşu kullandı ve 17 serbest vuruş kazandı. Öte yandan konuk takım Freiburg ise maç boyunca rakip kaleye 7 şut çekti ve bu şutların 1’i isabetli olurken 3’ü isabetsiz oldu.


3 şutu rakip tarafından engellenen konuk takım Freiburg, karşılaşmada 1 net gol pozisyonu kaçırdı. 12 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluşan Freiburg, 4 köşe vuruşu kullandı ve 21 serbest vuruş kazandı.

Mainz 05 Erscheinungsbild, Quelle: Mainz 05


Takımlar 1’er Puanı Paylaştılar


Almanya Bundesliga’nın 5. Haftasında oynanan mücadelede takımlar birbirine üstünlük sağlayamadı Böylece takımlar 1’er puanı paylaşmış oldu. Konuk takım Freiburg, Bundesliga’da puanını 9 yaparak beşinci sıraya yerleşti.
Diğer yandan ev sahibi Mainz 05 ise Bundeliga’da puanını 10 yaptı ve kendisine üçüncü sırada yer buldu.