MALATYASPOR İLK PUANINI ALDI 23 AĞUSTOS

Süper lig de yeni sezona istedikleri gibi başlayamayan iki ekibin karşılaşmasında kazananın kim olacağı merak ediyordu. Sezonun ilk haftasında Göztepe Antalya ile 1 – 1 berabere kalarak sezona 1 puan ile başlamışlardır. Yeni Malatya ise evinde Trabzonspor dan 5 gol yiyerek kötü bir başlangıç yapmışlardır.

Gürsel Aksel Stadyumun’ da oynanan maçı Malatyaspor’ un 56.dk B. Tetteh‘ in attığı gol ile saha dan 1 – 0 galip ayrılmayı bildiler.

Göztepe’den Puan Kaybı

Maça ev sahibi ekibin vuruşu ile başlandı. Tam olarak istenilen performansı yakalayamayan Göztepe maçta gol pozisyonları yakalasa da son vuruşlarda etkili dokunuşlar gelmedi. Orta sahada Soner’in etkili oyunu ve pasları ile pozisyonlara giren Göztepe şansızdı. A. Jahovic’ in savunma arkası koşuları ile boş alanları iyi değerlendirdiler.

Maçta kırılma anı Göztepe için 54. dakikada Beykan’ ın indirdiği topa Ndiaye’ nin vuruşunda direğe nişanlayarak oyun alanına dönen top Göztepe için şansız anlardan birisiydi.

Göztepe için haftaya oldukça zorlu bir deplasman bekliyor. Haftaya Sivasspor deplasmanında olacak olan İzmir ekibi için bu deplasman oldukça önem kazanmış durumda.

Malatya Hızlı Reaksiyon Verdi

Sezonun açılışında sahasında Karadeniz ekibi Trabzonspor’ dan 5 gol yiyerek başlamak oldukça kötü bir başlangıç yaşamış oldular. Önemli olan Malatyaspor da oyuncuların bu maçta vereceği reaksiyon çok önemliydi. Üç puandan da önemlisi sahada bütün oyuncularının geçtikleri haftaki kötü performanslarını taraftarına ve camiasına bu deplasman da ki güzel oyunları ile unuttura bilmekti.

Maça İrfan Buz hocanın ısrar ettiği ve aslında elindeki kadrodan yapabileceğinin en iyi verimi ala bilmek isteyen hoca maça 3’lü savunma ile başlamıştı. Saha da Malatyaspor 3 – 5 – 2 ile çıkmışlardı.

Maça istekli başlayan Malatyaspor savunma arkası koşuları ile Tetteh rakip Göztepe savunmasını yıpratmaya başlamıştı. Maçın 54.  dakikasın da B. Tetteh savunma arkası koşusunda taç çizgisine yakın bir yerde buluştuğu top ile iki Göztepeli oyuncunun savunması ile karşılaşmış oyuncu üzerine gittiği iki savunma oyuncunun da çok klas ince bilek hareketleri ile ikisinin arasından çıkıp kaleci irfan ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda düzgün ve sert bir vuruş ile takımına galibiyeti getiren golü kaydetmiş oldu.

Malatyaspor evinde haftaya Gaziantep FK konuk edecekler.