Manchester United’de Altyapı Kadrosunda Minik Yıldız

İngiliz Premiere Lig’in en başarılı takımlarından Manchester United kulüp tarihininin efsanevi futbolcusu Wayne Rooney’in henüz 11 yaşındaki yetenekli oğlu Kai Wayne Rooney ile masaya oturdu. Manchester United scout ekibi uzun uğraşlar sonucu mini yıldıza formayı giydirdi.

Görüşmelerin olumlu geçmesinin ardından sözleşme imzalandı. Sözleşmenin detayları henüz kamuoyuna açıklanmadı. Yetenekli minik ayak Kai Wayne, daha önce kırmızı şeytanların ezeli rakibi Manchester City’nin formasını da terletmişti. 11 yaşındaki Kai Wayne Rooney bundan sonra kırmızı şeytanlar için efor sarf edecek.

İngiliz futbolunun en akılda kalan isimlerinden Wayne Rooney’in oğlu babasının izinden gitmekte kararlı gözüküyor. Manchester United, boyu küçük ama yetenekleri göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir transfere imza attı.

11 yaşındaki Kai Wayne Rooney bundan sonra kırmızı şeytanlar için efor sarf edecek.

İngiliz derbisi denince akla gelen iki takım arasında gerçekleşen bu transferde dikkat çeken detaylardan biri de  eski takımında gösterdiği performansla göz dolduran 11 yaşındaki, geleceğin yıldız futbolcu adayı Kai Wayne Rooney, yaşıtları arasında gösterdiği saha görüşü performansı ve pas yeteneğiyle diğerlerinin oldukça geride bıraktı.

Manchester United scout ekibi uzun uğraşlar sonucu mini yıldıza formayı giydirdi.

Gurur Dolu Bir Gün

Kai Wayne Rooney’in babası ve aynı zamanda hem İngiliz futbol tarihinin hem de United takımının efsanevi futbolcusu Wayne Rooney, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle bir açıklamada bulundu: “Gurur dolu bir gün.

Kai, Manchester United ile sözleşme imzaladı. Sıkı çalışmaya devam et evlat!”. Paylaştığı fotoğrafta mutluluğu gözlerinden okunan Wayne Rooney ve oğlu Kai, ileride ne kadar başarılı olacaklarından emin bir şekilde objektiflere poz verdi.

En Golcü Kırmızı Şeytan

2003-2004 sezonundan 2016-2017 sezonuna kadar 13 yıl boyunca Kırmızı Şeytan’lar için top koşturan Wayne Rooney, Manchester United ile çıktığı 559 karşılaşmada filelere gönderdiği 253 gol ile kulüp tarihinin en golcü isimleri sırasında en üstte taht kurmuş durumda.

Aynı zamanda Rooney jeneriklik golleri ile sadece Manchester United taraftarlarına değil, tüm futbol severlere adeta görsel bir şölen izletiyor. Wayne Rooney’in oğlu Kai de babasının izinden gidecek gibi duruyor.