Manchester City’nin Efsanesine Veda

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’nin efsane oyuncularından Colin Bell, 74 yaşında hayata veda etti. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, kısa bir süre önce hastalanan ve tedavi gören eski yıldızın vefat ettiğini belirtti.

Sevenlerine ve ailesine başsağlığı diledi. Döneminin en büyük yıldızları arasında bulunan orta saha oyuncusu Colin Bell, 1966 ile 1979 yılları arasında giydiği Manchester City forması ile tam 492 karşılaşmada yer aldı ve Machester City’e 152 gol kazandırdı.

İngiltere Milli Takımı’nda 48 maçta görev alan Colin Bell’in ismi, 2004 yılında Etihad Stadı’nda tribünlerden bazılarına verilmiştir.

Adı Stadyuma ve Tribüne Verildi

Ayrıca İngiltere için 48 maçta dokuz gol attı ve 1970 Dünya Kupası kadrosunun bir parçasıydı.

Manchester City oyuncuları, Çarşamba akşamı Manchester United ile oynanacak maçta, üzerinde Bell’in sekiz numarasını taşıyan retro formalarla çıkacak.

Colin The King olarak bilinen, 2004 yılında City taraftarları, Etihad Stadyumu’nda ondan sonra bir stant adını vermek için oylama yaptı ve yıldız futbolcunun adı hala maçlarda düzenli olarak söyleniyor.

“Kulübümüz gerçek bir harikayı kaybetti.”

Manchester City başkanı Khaldoon Al Mubarak, “Colin Bell her zaman Manchester City’nin en büyük oyuncularından biri olarak hatırlanacak ve bugün ölümüyle ilgili çok üzücü haberler kulübümüze bağlı herkesi etkileyecek.

Eski menajeri ve takım arkadaşlarıyla düzenli olarak konuşabildiğim için şanslıyım ve bana göre Colin, onunla birlikte oynama veya onu oynarken görme ayrıcalığına sahip herkes tarafından en yüksek saygıyı gören bir oyuncu.

Zamanın dehasının anılarını silmek için çok az şey yapar.” “Colin’in adını taşıyan Etihad Stadyumu’nda bir stantımızın olması, bu kulübe katkısının önemi hakkında çok şey söylüyor.” Dedi.

Colin inanılmaz derecede alçakgönüllü ve mütevazı bir adamdı ve açık bir iç karakter gücü vardı. Kim olduğu ve oyunda başardıkları konusunda açıkça rahattı.

Geri kalanımız için her zaman neyin olabileceği düşüncesi var. Sakatlığı kariyerini etkilememiş olsaydı, şüphesiz City için daha fazla kupa ve onun adına 49 İngiltere şampiyonluğuna çok daha fazlasını eklerdi.

Kulübümüz gerçek bir harikayı kaybetti. Herkesin düşünceleri ve en iyi dilekleri Colin’in ailesiyle birlikte.” Sözlerini söyledi.