Manchester United’dan Açıklamalar

Machester United

Manchester United takımında daha önce forma giyme şansı yakalayan Başakşehir’in yıldız oyuncusu Rafael zor bir maçın onları beklediğinin farkında olduklarını sahada en iyi performanslarını göstereceklerini açıklarken, Manchester United Teknik Direktörü Ole Gunnar Solskjaer ilk maça kıyasla Başakşehir karşısında daha iyi bir performans göstermeleri gerektiğini vurguladı. Her iki takımda büyük bir performans göstereceğini belirtirken Manchester United Teknik Direktörü Ole Gunnar Solskjaer, gruptan çıkmak için en az 10 puana daha ihtiyaçlarının olduğunu bu nedenle sabırlı ve disiplinli bir şekilde antrenmanlarına devem ettiklerini aynı sabır ve disiplini sahada da göstereceklerini belirtti. Tarafların açıklamalarına dair ayrıntılar yazımızın devamında.

En İyi Mücadelemizi Vereceğiz

Daha öncelerde Manchester United’da forma giyen Başakşehir’in başarılı Brezilyalı oyuncusu Rafael, zor bir maçın onları beklediğinin bilincinde olduklarını belirtti. Ardından En iyi mücadelelerini vermek için çaba harcayacaklarını belirtti. Manchester United’ın kolay bir rakip olmadığını belirtirken maç esnasında ve öncesinde en iyi performanslarını göstereceklerini antrenmanlarda çok çalıştıklarını belirtti.

Rafael, “Sahada en iyi mücadelemizi vereceğiz” sözlerini kullanırken Brezilyalı yıldız futbolcu sözlerine “İlk maçta almış olduğumuzu galibiyetten dolayı da kazanmak isteyeceklerdir. Old Trafford’da Manchester United gibi güçlü bir ekiple oynayacağız. Konsantrasyonumuz en üst seviyede. Sahada en iyi mücadelemizi vereceğiz. Hem kendi adıma hem de takımım adına en iyi sonucu elde etmek için oynayacağımızı söyleyebilirim” şeklinde devam etti.

Ole Gunnar Solskjaer

Teknik Direktör Disiplin ve Sabır Dedi

Manchester United’ın başarılı Teknik Direktörü Ole Gunnar Solskjaer ilk maça göre Başakşehir karşısında daha disiplinli ve sabırlı olmalıyız dedi. Ortaya koydukları maçtan çok fazla memnun olmadığını belirten teknik adam Başakşehir’i hafife almamaları gerektiğini sözlerine ekledi. Açıklamalarının devamında ise, “İlk oyuna baktığımız zaman kendi hatalarımızı görebiliyoruz ve bunlar üzerinde gerekli çalışmaları gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Gruptan çıkmak için en az 10 puana ihtiyacımız var.” Sözlerini ekledi.  Açıklamlarının devamında ise, “Çok fazla eksiğimiz var. Hangi maçı oynadığımız önemli değil, her maça kazanmak için çıkıyoruz. Aynı motivasyonla hazırlanıyoruz.

Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Zor bir takıma karşı oynayacağız. Yarın 3 puana odaklanmış durumdayım ve bunu alabileceğimizi düşünüyorum. Futbol virüsten dolayı çok etkilendi. Normalde deplasman maçlarında Türkiye’de çok ateşli taraftarları olan kulüpler var. Taraftarı önünde oynamak her takım için avantaj ancak şu an çok farklı bir durum” dedi.