Premier Ligi

Manchester United’dan Örnek Davranış

İngiltere Premier Ligi maçları corona virüsü covid 19 sebebiyle ertelenmiş ve maçlar oynanmamaya başladı. Premier Liginin puan sıralamasında 5. Sırada bulunan başarılı takımı Manchester United örnek bir davranış sergileyerek kulüp ve stad çalışanların maaş ödemelerinde bir aksama olmayacağını duyurdu. Manchester United Kulübü yetkilileri virüsün yayılmasının önlenmesi için maçların oynanmaması sebebiyle statta ve kulüpte görevli olan personele maaş ödemeye devam edeceklerini belirttiler.

Manchester United Kulübünden yapılan açıklamaya göre takımın maçlarını yaptığı sahası olan Old Traffor’da görevli otopark görevlileri, büfe çalışanları, temizlik görevlileri ve güvenlik görevlileri maçlar oynanmasa bile maaşlarını düzenli olarak alacaklar.

Premier Lig 30 Nisan’a Ertelendi

Manchester United Kulübü Başkanı Ed Woodward bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve açıklamasında Old Traffor’da oynadıkları maçlarda takıma ve taraftara üstün hizmetleri bulunan çalışanlara güvenlerinin tam olduğunu söyledi. Ed Woodward İngiltere’yi ve tüm dünyada salgın olan covid 19 salgının olağanüstü bir durum olduğunu ve olağanüstü günler yaşandığını söyleyerek takımı ve çalışanları güvence altına almaları gerektiğini ifade etti.

İngiltere’de Premier Lig ve diğer bütün spor karşılaşmaları 30 Nisan’a kadar ertelendi. Manchester United’ın fikstürde 5 maçı kalmıştı.