corona virüsü

Mancini’den Çarpıcı Açıklamalar

Avrupa’da corona virüsü covid-19’un en çok etkilediği ülke olan İtalya’da her gün yüzlerce kişi bu virüs sebebiyle hayatını kaybediyor. Avrupa’nın tüm ülkelerini ve dünya ülkelerini etkisine alan covid-19 çıkış yeri olan Çin’den bile daha fazla ölüme İtalya’da sebep oldu. İtalya Milli takım teknik direktörü Roberto Mancini de bu açı tablo ve zor günler ile ilgili olarak La Gazzetta Della Sport ile röportaj yaptı.

Mancini ülke olarak ve dünya olarak zor günler geçirdiğimizi vurgulayarak virüsün en çok can aldığı bölge olan Bergamo’dan askeri araçlarla ölenlerin taşınmasının acı bir tablo ve ömrü boyunca unutamayacağı bir tablo olduğunu söyledi. Mancini İtalya’nın ve diğer ülkelerin bu cehennemi yaşamaya hazırlıklı olmadığını söyleyerek yoğun bakım ünitelerinin yetersiz olması sebebiyle yaşanan ölümlerin de kabul edilemez olduğunu ifade etti.

‘’Arkadaşım Corona Virüsünden Öldü’’

İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü Mancini çocuklarını iyi olduğunu ama anne ve babasının virüsün yaygın olduğu Jesi’de yaşadığını ve anne babası için endişelendiğini söyledi. Mancini Jesi’de yaşayan çocukluk arkadaşının corona virüsünden vefat ettiğini, çocukluğunda beraber futbol oynadığı arkadaşının ölmesinin çok acı olduğunu da sözlerine ekledi.