MARADONA’NIN KAYIP 75 MİLYON STERLİN MİRASI

25 Kasım 2020 tarihinde 60 yaşında hayata gözlerini kapayan Diego Maradona’nın ölümünden sonra ortaya çıkan miras tartışması için ilginç bir haber ortaya çıktı. Bir internet sitesinde çıkan habere göre, dünyaca ünlü futbolcunun 75 milyon Sterlin değerinde mirası olduğu, ancak avukatların bu mirastan sadece 5 milyon Sterlin’e ulaşabildikleri iddia edildi.

Geçtiğimiz 2020 yılı senesinin Kasım ayında kaybettiğimiz efsane futbolcu Maradona’nın hem hayattayken hem de vefatının ardından yaşadıkları günlerce süren tartışmalara sebep oldu.

Hafta içi yabancı basına yansıyan haberlerle Arjantinli oyuncunun ismi tekrar gündeme oturdu. İddialara göre futbolun efsane ismi ölümünden kısa bir süre önce yakın çevresine 75 milyon Sterlin serveti olduğunu açıkladı.

AVUKATLAR MARADONA’NIN SERVETİNİN YAĞMALANDIĞINI DÜŞÜNÜYOR

Avukatlar yaptıkları araştırmalar sonucunda Dİego Armando Maradona’nın banka hesabında küçük bir daire, eski bir ev ve iki araç ile birlikte yalnızca 4 milyon Sterlin varlığı olduğunu tespit etti.

Gider raporlarının bulunamadığı araştırmada, avukatlar onun iddia edilen 75 milyon Sterlinlik mirasını harcayıp harcamadığına ya da başkasına devredip devretmediğine ulaşamadılar. Ayrıca, Diego Maradona’ya ait başka bir bankada kasa bulan avukatlar, orada sözü edilen miktarda miras bulamayacaklarını düşünüyorlar.

Basında çıkan haberlere göre dünyaca ünlü futbolcu, yakın arkadaşı Mariano Israelit’e ölümünden kısa süre önce Meksika gezinden döndüğünde 100 milyon Dolar serveti olduğunu dile getirmiş.

PORTEKİZLİ FUTBOLCUNUN BİLİNEN MAL VARLIĞI

Diego Maradona’nın iddia edilen kayıp mirasının yanında bilinen bazı varlıkları da var. Arjantin’de en az 5 mülke sahip olan efsanevi futbolcunun aynı zamanda 360 bin Dolar paha eden bir Roll Royce Ghost aracı bulunmakta. Ayrıca 175 bin Dolar eden BMW marka i8 model bir arabası var. Belarus ziyaretinde kendisine hediye edilen bir Hunter Overcomer amfibik araç olmak üzere toplam üç otomobile sahip olduğu biliniyor.

Arjantinli futbolcu, bir de 360 bin Dolar değerinde bir pırlanta yüzük ve Komani’nin Pro Evolution Soccer video oyununda Maradona’ya benzer bir karakteri kullanma izni veren kontratı bulunmakta. Ayrıca Celebrity Net Worth internet sitesinde bulunan bilgiye göre dünyaca ünlü futbolcunun futbol kariyeri süresince oyuncu ve menajer olarak görev aldığı yıllara dair onlarca milyon Dolarlık maaşı ve ikramiyesi olduğu yazıyor.