Medipol Başakşehir ile Okan Buruk’un Yolları Ayrıldı

Medipol Başakşehir ile Okan Buruk’un Yolları Ayrıldı

31 Ocak 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Medipol Başakşehir, geçtiğimiz günlerde Süper Kupa Finali’nde Trabzonspor ile karşı karşı geldi ve maçtan  2 – 1 mağluk ayrılarak final maçını kaybetmiş oldu. Yenilgi ile sona eren maçın ardından Medipol Başakşehir cephesinde bir üzücü olay daha yaşandı.

Turuncu lacivertli ekipte, karşılıklı anlaşma ile teknik direktör Okan Buruk ile yollar ayrıldı. Abdullah Avcı’nın ardından takımın başına ilk kez 11 Haziran 2019 tarihinde geçen başarılı teknik adam Okan Buruk, Medipol Başakşehir’i tam 599 gün çalıştırmış oldu.

Bir süre içerisinde Okan Buruk, turuncu lacivertli ekip ile birçok başarıya imza atarak unutulmaz anlar yaşadı ve yaşattı.

Okan Buruk ve Medipol Başakşehir’in İlkleri

Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir ile yollarını ayıran teknik direktör Okan Buruk, takımın başında olduğu süre içersinde turuncu lacivertli takım ile birlikte birçok başarıya ve ilke imza attı. Bunlardan en ilki ve en önemlisi şüphesiz geçen sene Süper Lig’de alınan şampiyonluktu.

Başarılı teknik direktör Okan Buruk, Medipol Başakşehir ile birlikte 2019 – 2020 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. Şampiyon olduğu sezon turuncu lacivertli ekip birlikte 69 puan toplayarak ligi Trabzonspor’un 4 puan önünde birinci bitiren Okan Buruk, sezon boyunca toplamda 20 galibiyet, 9 beraberlik ve 5 yenilgi almışlardı.

Şampiyonlukta takımına 65 gol attıran Okan Buruk, kalelerinde de 34 gol görmüşlerdi. Okan Buruk takımdan ayrılmadan öncede Medipol Başakşehir, 2020 – 2021 sezonunda 44 puan ile 15. Sırada yer alıyordu.

Okan Buruk ve Medipol Başakşehir’in Avrupa Macerası

Medipol Başakşehir, şampiyon olmadan önceki sezon ligi ikinci sırada tamamlamıştı ve Avrupa Kupaları’nda mücadele etmişti. 2019 – 2020 sezonunda ise Medipol Başakşehir kulüp tarihinde ilk UEFA Avrupa Ligi gruplarından çıkmayı başarmıştı.

Turuncu lacivertli ekip, şampiyon olduğu sezonda ise yine tarihinde ilk kez Okan Buruk ile Şampiyonlar Ligi’nde sahaya çıktı. Medipol Başakşehir, teknik direktör Okan Buruk ile birlikte Şampiyon Ligi’nde ilk puanını, ilk galibiyetini ve ilk gollerini İngiliz devi Manchester United’a 2 – 1’lik skorla kazanarak almayı başarmıştı ve tarihe geçmişti.