2019-2020 sezonu

Medipol Başakşehir Şampiyonluk Kutlamaları

Süper Lig 2019-2020 sezonu şampiyonu Medipol Başakşehir oldu. Ligin en iddialı şampiyonluk adayı olan Trabzonspor’u geride bırakan Medipol Başakşehir’in şampiyon olması şaşkınlık yarattı. Bu şaşkınlığın sebebi Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor dışında bir kulübün şampiyon olması değildi. Asıl şaşkınlık kulüp tarihi yeni olan bir kulübün Süper Lig şampiyonu olmasıydı.

Medipol Başakşehir ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Ligin son hafta maçında Kasımpaşa ile 26 Temmuz Pazar günü (dün) karşılaşan Medipol Başakşehir bu maçtan 3-2 yenilgi ile ayrılmıştı. Şampiyon takımın son lig maçında aldığı bu yenilgi de farklı ilginç bir duru oldu. Kasımpaşa maçının ardından Medipol Başakşehir takımı üstü açık bir otobüsle Başakşehir Fatih Terim Stadı’na geldiler. Stadda Medipol Başakşehir takımına şampiyonluk kupası verildi ve kutlamalar yapıldı.

Sosyal Mesafe ve Maske Yok

Medipol Başakşehir’in şampiyonluk kutlamalarında corona virüsü önlemlerine hiç dikkat edilmediği gözlendi. Takımda ve takımın az sayıda olan taraftarlarında maske yoktu. Maske olmamasının yanında sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı da görüldü.

Güncel Yazılar