Medipol Başakşehir’e Eski Fenerli Hoca Emre Belözoğlu…


Medipol Başakşehir, Süper Lig 2021 – 2022 sezonuna hedeflediği gibi bir başlangıç yapamadı. Turuncu Lacivertli ekip henüz galibiyet sevinci yaşayamazken yeşil sahada oynadığı 4 maçtan da mağlup olarak ayrıldı. İstanbul takımının yönetimi, teknik direktör Aykut Kocaman ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Deneyimli çalıştırıcı, kariyerinin en zor dönemlerinden birini yaşıyor. Listedeki isimler arasında eski Fenerbahçeli Emre Belözoğlu da var. İşte Medipol Başakşehir’deki teknik direktör karmaşasına dair tüm detaylar…


Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda Turuncu Lacivertli ekip, bir türlü beklenen çıkışı gösteremedi. 4 hafta boyunca oynadığı hiçbir müsabakada galibiyet sevinci yaşayamayan Medipol Başakşehir, sonuncu sırada yer alan Giresun’un üzerinde 0 puan ile 19. sırada yer alıyor.

Listede Emre Belözoğlu Var


Medipol Başakşehir, sezona hedeflediği gibi bir başlangıç yapamadı. Turuncu Lacivertlilerin teknik direktörü Aykut Kocaman gözetiminde oynanan maçlarda 8 mağlubiyet ve 7 galibiyet olması, taraftarlar tarafından da eleştirildi. Deneyimli çalıştırıcı, önümüzdeki günlerde İstanbul ekibi ile yollarını ayırabilir. Başakşehir yönetiminin hedefindeki ismin geçtiğimiz dönem Fenerbahçe’nin sportif direktörlüğünü yapan Emre Belözoğlu var.


Emre Belözoğlu, eski Çubuklu formalılardan olarak görevinin sona ermesi ile teknik adamlık ile ilgilenmeye başladı. Başarılı sporcu, Sarı Lacivertliler ile toplamda 10 maça çıktı. Kanarya, bu maçlardan 7’sinde galibiyet elde ederken 2 sefer de beraberlik ile noktaladı. Belözoğlu’nun tek yenilgi alması, övgü ve beğenileri almasını da sağlamıştı.


Şenol Güneş de Konuşuldu


Alınan duyumlara göre Medipol Başakşehir, öncelikli olarak Şenol Güneş’i teknik adamlığa düşünse de milli takım çalışmalarına devam edeceği gerekçesi ile hedefini Emre Belözoğlu’na çevirdi. Turuncu Lacivertli ekip, Emre Belözoğlu’na teknik direktörlük hususunda teklif götürebilir.
Teknik direktör Aykut Kocaman, daha önce hocalığını yaptığı Konyaspor’dan da sadece 1 galibiyet alması nedeni ile ayrılmıştı. Deneyimli çalıştırıcı, şimdi Medipol Başakşehir ile yine aynı senaryo ile karşı karşıya kaldı.
Medipol Başakşehir, Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun beşinci haftasında Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek. Müsabaka, 19 Eylül 2021 Pazar günü saat 19.00’da oynanacak.