serbest dalış

Meksika’da Mahsur Kalan Sporcu

Rekor denemesi için Meksika’ya giden milli serbest dalış sporcusu Fatma Uruk corona virüsü sebebiyle Meksika’dan dönemedi. Rekor denemesini de 23 Nisan’da gerçekleştirecek olan Fatma Uruk pandemi engeliyle karşılaşınca rekor denemesini yapamadı. Uçak seferlerinin durdurulması da 32 yaşındaki sporcunun Türkiye’ye dönmesine engel oldu. Covid 19’un son zamanlarda yeni merkezi olan Meksika’da mahsur kalan serbest dalış sporcusu Türkiye’ye döneceği günü özlemle bekliyor.

Fatma Uruk corona virüsü salgını sebebiyle mahsur kaldığı Meksika’da sadece salgın ile de mücadele etmiyor. 4 aylık süreçte Meksika’da deprem ve fırtına gibi doğal felaketlerle de karşılaştı.

‘’Rekor ile Türkiye’ye Dönmek İstiyorum’’

Milli serbest dalış sporcusu Meksika’nın şu anda covid 19 vakalarının en yüksek olduğu 10 ülkeden biri olduğunu söyleyerek Meksika’da kendini salgından korumaya çalıştığını söyledi. Fatma Uruk rekor denemesini şartlar düzeldiğinde gerçekleştirmek ve bu rekor ile Türkiye’ye dönmek istediğini ifade etti. Serbest dalış sporcusu Türkiye’nin küresel salgın ile mücadelesinde başarılı olduğunu ve Türkiye’nin pandemi döneminde sporcular için de en iyi ülke olduğunu belirtti. Fatma Uruk Türkiye’deki vaka sayıları ve hayatını kaybedenlerin sayısının Güney Amerika ve birçok ülkeye göre düşük olmasının spor için antrenman yapılabilecek bir ülke olduğunu da sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar