Lionel Messi

Messi Barcelona’dan Gidiyor mu?

Dünya futbolunun 1 numaralı futbolcusu Lionel Messi ile Barcelona’nın sözleşmesi 2021 yılı sonunda bitiyor. Messi’nin sözleşmesinin bittiği bu tarihten sonra Barcelona’dan ayrılacağı iddia ediliyor. 33 yaşındaki futbolcunun Barcelona’da mutlu olmadığı ve bu sebeple Barcelona’da kalmak istemediği biliniyor.

Messi Mutlu Değil

Messi takımındaki oyuncu kalitesinden şikayetçi ve bu sebeple takımda mutlu olmadığı da iddia edilen haberler arasında yer alıyor. Ocak ayında yaşanan tatsız bir olay da Messi’nin Barcelona ile yeni sözleşme için masaya oturmayacağını düşündürüyor. Messi ocak ayında Ernesto Valverde’yi takımdan kendisinin göndermiş olduğu izlenimi yaratıldığı için kulübü ile sözleşme yenilenmeyeceği de haberler arasında yer alıyor.

Arjantinli futbolcunun Barcelona ile sözleşmesini uzatmayıp eski hocası Pep Guardiola’nın takımına transfer olacağı güçlü iddialar arasındadır. Pep Guardiola’nın da Real Madrid ile sözleşmesi Messi’nin Barcelona ile sözleşmesinin bittiği 2021 yılında bitiyor. Ama Pep Guardiola’nın 2021 yılında Real Madrid ile olan sözleşmesini uzatması bekleniyor. Messi Pep Guardiola ile çalıştığı dönemlerde 3 La Liga şampiyonluğu başta olmak üzere birçok şampiyonluk yaşamıştı.

Güncel Yazılar