Messi İçin Geri Sayım Başladı

Dünya devi Barcelona futbolcusu Lionel Messi’nin sözleşmesi bitime yaklaştı. Sezon sonunda sözleşmesinin sonuna gelecek olan ve Barcelona’da kalmak istemediğini açıkca belirten Arjantinli yıldızın hangi kulübe gideceği merak konusu. 

Babası, aynı zamanda da menajerliğini yapan Jorge Messi oyuncunun şuana kadar herhangi bir kulüple görüşme yapmadığını belirtti.

Lionel Messi’nin geleceğiyle alakalı alacağı karar tüm futbol dünyası tarafından heyecanla bekleniyor. Lionel Messi’nin sözleşmesi sezon sonunda sona ereceği için ocak ayı ara transfer döneminde İspanya dışı kulüplerle görüşmeye başlayabileceği belirtildi.

Neymar Messi ile oynamak istiyor

Sezon başlamadan önce Lionel Messi Barcelona’dan ayrılmış ancak sözleşmesindeki 700 Milyon Euro’luk serbest kalma maddesi büyük problem yaratmıştı.

Sezon başlamadan önce İngiltere’nin dev ve zengin kulüplerinden Manchester City ile adı sık sık anılan yıldız futbolcu, sezon başladıktan sonra ise Fransız devi Paris Saint Germain’e transfer olacağı hakkında spekülasyonlar ortaya atılmıştı.

Paris Saint Germain takımındaki bir başka eski Barcelonalı yıldız Neymar da Messi ile yan yana oynamayı çok istediğini belirten açıklamalarda bulunmuş, medyadaki spekülasyonlara hız kazandırmıştı.

Altyapısından yetiştiği kulüp Barcelona’dan hiç ayrılmayan süperstar Lionel Messi toplamda 10 La Liga Santander Şampiyonluğu, 6 İspanya Kral Kupası ve 4 adet de Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu kazanmıştı. Bununla birlikte 6 kez de Ballon d’Or ödülünün sahibi oldu.

Messi hedef olmaktan bıktı

Lionel Messi, Antoine Griezmann’ın eski temsilcisi tarafından La Liga kulübünde Fransız forvet için hayatı zorlaştırmakla suçlandıktan sonra Barcelona’daki sorunlardan dolayı suçlanmaktan bıktığını söyledi.

Eric Olhats, Messi’yi kulüpte çok fazla kontrole sahip olmakla suçlayarak, “terör saltanatının” Griezmann’ın geçen yıl gelişinden bu yana uyum sağlamasını zorlaştırdığını söyledi.

İspanyol medyasında Messi’nin “Gerçek şu ki, kulüpte her zaman her şeyin sorunu olmaktan biraz yoruldum” sözleri yer aldı.

Messi, sezon dışında Barcelona’yı ücretsiz olarak terk etmek için tartışmalı bir maddeyi etkinleştirmeye çalıştı, ancak sonunda kulüp ile yasal bir savaşa girmek istemediği için kalmaya karar verdi.

2016 yılında 21 ay hapis cezasına çarptırılmış ve İspanyol hükümetine görüntü haklarından elde edilen 4,2 milyon avroluk dolandırıcılıktan 2 milyon euro (1,8 milyon sterlin) para cezası ödemesine karar verilmişti.

Ancak, İspanya’da daha önce mahkumiyeti olmayan sanıkların gözetim altında iki yıldan daha az hapis cezasına çarptırılmasına izin verildiği için, 33 yaşındaki oyuncunun cezası 250.000 avroluk para cezasıyla değiştirildikten sonra herhangi bir hapis cezasını çekmedi.