La Liga

Messi ile Eric Abidal Gerginliği

Futbol İspanya ligi La Liga futbol kulübü Barcelona’da Messi gerginliği sürüyor. Dünyanın en iyi futbol kulübü olarak görülen Barcelona’nın sportif direktörü Eric Abidal ile Barcelona’nın ve dünyanın 1 numaralı futbolcusu Lionel Messi arasında gergin bir ilişki oluştu.

Eric Abidal 2007-2013 tarihlerindeki futbol sezonunda Barcelona’da forma giymişti ve Messi ile oynamışlardı. Daha sonra Barcelona’da sportif direktörlük görevini yürüten Eric Abidal Barcelona’nın teknik direktörü olan Ernesto Valverde’nin görevinden ayrıldığı süreçte gergin bir ortam yaşamışlardı. Bu zamandan itibaren araları düzelmeyen Eric Abidal ile Messi arasındaki buzlar erimedi.

Messi’nin Barcelona’dan Talebi

Arjantinli futbolcu Messi Eric, Avidal ile ilgili Barcelona yönetiminden bir istekte bulundu. Messi, kulüp yönetiminden Eric Abidal’in görevden alınmasını istediği iddia edildi. Arjantinli futbolcu Barcelona kulübüne eğer Eric Abidal görevden alınmazsa kendisinin takımdan ayrılacağını açıkladı. Messi’nin Barcelona’yı bir seçim yapması konusunda zorlaması sonucu İspanyol kulübün nasıl tepki vereceği merak ediliyor.

Messi’nin Barcelona ile sözleşme bitimine süre olmasına rağmen Eric Abidal görevden alınmazsa bedelsiz olarak takımdan ayrılacağı da alınan haberler arasındadır.

Güncel Yazılar