Lionel Messi

Messi Kalıyor mu?

Dünyanın en iyi futbolcusu Lionel Messi, Barcelona’dan ayrılma hazırlığında olduğunu açıklamıştı. Barcelona Kulübü ile anlaşmazlıklar yaşayan Messi ayrılma talebini kulübe yazılı olarak faks ile iletmişti. Messi’nin Barcelona kulübünden bedelsiz olarak ayrılmak istediği de bu konuda önemli bir ayrıntıydı. Arjantinli futbolcunun Barcelona ile sözleşmesi 2021 yılında sona eriyordu. Barcelona Kulübü de Messi’nin ayrılmasını engellemek için bütün yolları araştırıyor.

Messi’nin babası ve temsilcisi olan Jorge Messi, oğlunun 700 milyon Euro olan serbest kalma bedeli ile ilgili sözleşmedeki maddenin 2019-2020 sezonunda geçerli olduğunu söyledi. Jorge Messi bu maddenin şu anda geçerli olmadığını belirtti.

Barcelona’da Son Sezon

Messi, yaptığı son açıklama ile Barcelona’da kalacağını ve ayrılmayacağını açıkladı. Arjantinli futbolcu takımdan ayrılmak istediğini ama ayrılmasının engellendiği için 2020-2021 sezonunda da Barcelona’da kalacağını söyledi. Messi bu sezonda da Barcelona formasını giyeceğini ve sezon sonunda sözleşmesinin bitmesi ile bonservisini alıp kulüpten ayrılacağını da belirtti. 33 yaşındaki futbolcu gitmek istese de Barcelona için futbol oynamaya devam edeceğini ve takımın kazanması için çalışacağını sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar