Lionel Messi

Messi Yine Tepkili

Barcelona’nın ve dünya futbolunun efsane futbolcusu Lionel Messi cephesinde sular durulmuyor. Barcelona yönetimi ile sorunlar yaşayan Messi kulüpten ayrılmak istediğini fax ile bildirmişti. Serbest kalma bedelini ödemek istemeyen Messi serbest kalma bedeli ödemeden kulüpten ayrılması hukuken mümkün olmadığı için bir sezon daha Barcelona’da kaldı. 2021 yılı sezon sonunda Barcelona ile sözleşmesi biten Messi istemeyerek de olsa sözleşmesi bitene kadar Barcelona’da kalacağını açıklamıştı.

Barcelona futbolcusu Luis Suarez de Athletico Madrid ile anlaştı ve Barcelona’dan ayrıldı. Messi yakın arkadaşı ve takım arkadaşı Suarez’in takımdan gönderilme şekline tepki gösterdi. Messi Suarez için yayınladığı veda mesajında takım arkadaşından övgü ile bahsederken Barcelona kulübünü sergilediği tavırdan dolayı eleştirdi. Messi Barcelona takımında artık hiçbir şeye şaşırmadığını da ifade ediyor.

Valverde-Neymar-Suarez Ayrılıkları

Barcelona’da teknik direktör Valverde’nin ayrılması ardından Neymar’ın PSG’ye transfer olması Messi’nin takımdaki iyi anlaştığı kişilerin ayrılması demek oluyor. Suarez’in de ayrılması ve Suarez’in ayrılığında sergilenen tavır Messi’nin tepkisine neden oldu. Messi’nin Barcelona’ya olan bu tepkisine kulüp yönetimin vereceği cevap ve bu olayların Messi’nin saha performansına yansımasının ne olacağı merak ediliyor.

Güncel Yazılar