La Liga

Messi’den Arsenal Taraftarına Hediye

İspanya La Liga ve dünya futbolunun efsane takımı Barcelona futbolcusu Messi kulüpten ayrılma konusu ile gündemdeydi. Barcelona kulübü ile anlaşmazlık yaşayan ve 1 yıl daha sözleşmesi olan Messi serbest kalma bedelini ödemeden ayrılmayı planlıyordu. Messi’nin serbest kalma bedeli ödemeden Barcelona’dan ayrılması mümkün olmadığı için Arjantinli futbolcu 1 yıl daha Barcelona’da kalma kararı aldı. Messi sözleşmesinin bitiminde Barcelona’dan ayrılacağını açıkladı.

Başarılı futbolu ve üstün performansı kadar Messi yardımsever kişiliği ile de ön plana çıkıyor. 33 yaşındaki futbolcu son olarak 10 yaşındaki Arsenal taraftarı Mikey’nin hayatına dokundu.

MyEye Gözlük

Görme engelli kişilere yardım kampanyasında Messi ile işbirliği yapan OrCam şirketi, görme engelli Arsenal taraftarı Mikey’e 4 bin 200 sterlin değerinde bir gözlük hediye etti. MyEye adı verilen gözlük görme engelli kişilere okuma ve yüz tanıma konusunda yardımcı oluyor. OrCam şirketi ile iş birliği yapan Messi pandemi öncesi görme engelli 12 kişiye MyEye gözlüğünü hediye etti. Messi, Arsenal taraftarı olan ve görme engelli olan 10 yaşındaki Mikey’e de MyEye hediye ederek mink taraftarın hayatını kolaylaştırdı.

Güncel Yazılar