La Liga

Messi’den Şok Ayrılık

Barcelona takımı La Liga şampiyonluğunu Real Madrid’e kaptırmıştı. Şampiyonluğu kaybetmenin sarsıntısı geçmeden Barcelona Şampiyonlar Ligi maçında Bayern Münih’e 8-2 tarihi bir skorla yenildi. Bu yenilgi ile Şampiyonlar Ligi’nde de veda eden Barcelona’da son olarak dünyanın en iyi futbolcusu Lionel Messi de ayrılıyor.  

Messi Barcelona kulübüne bir faks ile kulüpten ayrılmak istediğini belirtti ve bedelsiz olarak sözleşmesinin feshedilmesini istedi. Arjantinli futbolcunun Barcelona ile olan sözleşmesindeki bir maddeden yola çıkarak bedelsiz ayrılmayı talep ettiği iddia ediliyor.

700 Milyon Euro Bedel

Messi’nin Barcelona ile sözleşmesi normal şartlarda 30 Haziran 2021 tarihinde sona eriyor. Arjantinli futbolcunun sözleşmesinin süre bitiminden önce ve tek taraflı feshetmesi halinde 700 milyon Euro bedel ödemesi gerekiyor. Messi bu bedeli ödememek için sözleşmedeki bir maddeden yararlanacağı öğrenildi. Messi’nin Barcelona’dan ayrılma nedeni olarak da son yıllarda kulüp yönetimi ile olan anlaşmazlığı olduğu tahmin ediliyor.

Barcelona yönetiminin Messi’nin bedelsiz olarak sözleşmesinin feshedilmesi ve ayrılmak istemesine cevabın bu talebin hukuki bir dayanağı olmadığı yönünde olduğu da iddialar arasında yer alıyor.

Güncel Yazılar