Mesut Özil Fenerbahçe Geliyor mu

05 Ocak 2021’de başlayan ara transfer gündeminde gerek Avrupa basınının gündemi gerekse de iç basının gündemi oldukça fazla meşgul eden konu Türk asıllı Alman milli futbolcu Mesut Özil.

32 yaşındaki yıldız futbolcunun kariyerini incelediğimizde Dünya Kupası, U21 Avrupa Şampiyonluğu, FA Cup Şampiyonluğu,  İspanya Kral Kupası, La Liga Şampiyonluğu ve İspanya Süper Kupa Şampiyonluğu gibi saymakla bitmeyecek tonlarca başarı yer alıyor.

Yıldız İsmin Türkiye’yi Tercih Etmesinin Altında Yatan Gerçek Ne?

Kulübü Arsenal’de yeterince forma şansı bulamayan ve mutsuz olan yıldız futbolcu ara transfer döneminde Fenerbahçe ve MLS ekiplerinden DC United’ın öncelikli hedefi. Her iki ekipte yıldız futbolcuyu kadrosuna katmak için kasalarının ağzını açmak zorunda kalacak.

Transfer yarışında maliyet kışında bir boy fark ile DC United şimdilik önde gidiyor. Buraya daha sonra değineceğim.

Gelelim Mesut Özil’in Türkiye’yi ve Fenerbahçe’yi seçmek isteme nedenlerine. Yıldız futbolcu, futbolcu kimliğinin yanı sıra başarılı bir iş insanı ve İngiltere ve Almanya’daki yatırımlarını Türkiye pazarına açmak isteyebilir.

Sosyal medya platformlarından yaklaşık 100 milyon takipçisi olan Mesut Özil’in takipçilerinin büyük bir bölümü Müslüman ve bu onu Türkiye’ye çekebilir.

M10streetwear, Unity Performance Lab şirketlerinin yanı sıra bir de E-spor takımı bulunan Mesut Özil’in yatırımlarını geliştirmek adına Türkiye oldukça güçlü bir Pazar.

Mesut’un Türkiye’yi tercih etmesi için bir diğer sebep ise Amine Gülşe, yani eşi. Amine tam bir Türkiye aşığı ve çocuklarını ülkemizde büyütmek istiyor. Aynı zamanda kendi markasını oluşturmayı isteyen Amine Gülşe için de Türkiye büyük ve güçlü bir pazar.

Son sebebimiz ise Acun Ilıcalı’nın da sponsor olduğu Mesut Özil transferine ayrılan bütçe. Yıldız oyuncu anlaşmayı kabul etmesi durumunda Fenerbahçe’den tam bir servet kazanacak.

İddialara göre anlaşmaya imza atması dahilinde Mesut Özil imza parası olarak 5 milyon Euro ve senelik de 5 milyon Euro bir kazanacak. Fenerbahçe Kulübü ise 3,5 yıllık bu anlaşmanın, sponsorlar sayesinde yaklaşık 6-8 milyon Euroluk bir kısmını kasasından karşılayacak.

Son Dakika Golü!

Fenerbahçe’nin Mesut Özil transferini imza aşamasına getirdi. Fakat yıldız futbolcunun transferi hakkında son dakika golü menajer Erkut Söğüt’ten geldi.

MLS ekiplerinden DC United ile görüşen Mesut Özil’in menajeri Erkut Söğüt, hem Mesut Özil’in hem de kendisinin daha fazla kazanç sağlayabileceği bir anlaşmanın kendilerine sunulduğunu belirtti. Erkut Söğüt’ün yıldız futbolcuyu DC United’a transfer olması konusunda çalışmalara başladığı ve ikna etmeye çalıştığı iddia edildi.