Mete Gazoz’un Tokyo 2020 Başarısının Arka Perdesi

Mete Gazoz 31 Temmuz Cumartesi günü büyük bir başarıya imza atarak Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda okçuluk alanında klasik yay, bireysel kategorisinde altın madalya kazandı. Mete Gazoz 22 yaşında ve genç yıldız sayesinde ülkemiz okçuluk alanında ilk kez olimpiyatlarda madalya kazandı.

Mete Gazoz uzun yıllar hatta 3 yaşından bu yana bu altın madalya ve bu gurur için canını dişine takarak çalıştı, çabaladı ve başarıya ulaşmak için elinden ne geliyorsa yaptı. Bugün Tokyo 2020’de altın madalya kazanması bir tesadüf değil bir başarı ve azmin öyküsü. Gelin bu azmin öyküsüne hepimiz ortak olalım.

Mete Gazoz’un Spor Başlangıcı 3 Yaşında Oldu

Tam bir başarı ve azim örneği derken aslında bunu kast ediyorduk. Mete Gazoz spor hayatına 3 yaşındayken başladı. 6 yaşındayken de okçuluk sporuna ilgi duyan Mete Gazoz tabii ki de ailesinin desteği ve yönlendirmesi ile de çok başarılı bir spor hayatı geçirdi ve geçirmeye de devam edecek.

Tüm hayatını bu madalyalar için düzenleyen Mete Gazoz omuz kasları gelişsin diye yüzme kursuna giderken bir yandan da parmak kasları itme ve çekme anlamında gelişsin diye basketbol kursuna gitmiş.

Yetmez mi diye düşünürken Mete Gazoz parmak kasları ve koordinasyonu gelişsin diye piyano kursuna giderken görme ve göz kasları daha da gelişsin diye resim kursuna da giderek aslında tüm çocukluğu boyunca bu altın madalyaya hazırlanmış.

Genç yetenek, milli sporcumu Mete Gazoz 22 yaşında ama uzun yıllardır bu madalyaya hazırlanıyor. 2016 Rio Olimpiyatları’nda altın madalya kazanacağını, Tokyo Olimpiyatları’nda bunu başaracağının sözünü kendisine veren Mete Gazoz bunu başardı.

Bu sabah Tokyo’da kendisini ve bizi gururlandıran Mete Gazoz uzun yıllardır arzuladğı hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. Yolu daha uzun ve daha bir çok başarıya imza atacak olan Mete Gazoz’un ismini daha çok duyacağız ve daha çok madalya alışını seyredeceğiz gibi duruyor.

Mete Gazoz Kendine İnandı

Genç yıldız Mete Gazoz bir çok gence ve sporcuya örnek oldu. Finalde İtalya rakibi Mauro Nespoli‘yi 6-4 yenen Mete Gazoz kendi başarısını kendi attığı adımlarla ve aldığı kararlarla yarattı.

Tüm gençlere ve sporcu olmak isteyen millilerimize örnek olması dileğiyle bol madalyalı bir kariyerin olsun Mete Gazoz.