Metz Kendi Sahasında Bordeaux İle Berabere Kaldı

Fransa Ligue 1’in 14. Haftasında Metz, 21 Kasım Pazar günü kendi sahasında Bordeaux’yu konuk etti. Saint Symphorien Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu bol gollü mücadele karşılıklı atılan goller ile 3 – 3’lük beraberlikle sona erdi. Ev sahibi Metz’nin bu mücadeleki gollerini Nicolas de Preville ve Opa N’Guette (2) attı. Konuk takım Bordeaux’nun golleri ise Alberth Josue Elis ve Remi Oudin (2) . Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçtan beraberlikle dönen konuk takım Bordeaux, Fransa Ligue 1’de bu sezon 7. Beraberliğini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan ev sahibi Metz, Fransa Ligue 1’de bu sezon 6. Beraberliğini elde etmiş oldu.

Metz ve Bordeaux Maçının Golleri ve Asistleri

Fransa Ligue 1’in 14. Haftasında oynanan karşılaşmanın 17. Dakikasında konuk takım Bordeaux, Remi Oudin’in asistinde Alberth Josue Elis’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 39. Dakikasında konuk takım Bordeaux, Javaiiro Dilrosun’un asistinde bir kez daha Remi Oudin’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 45. Dakikasında ev sahibi Metz, oyuncusunun Nicolas de Preville’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 1 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 2 – 1 sona erdi. Maçın ikinci yarısında ev sahibi Metz, Dylan Bronn’un asistinde Opa N’Guette’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 2 yaptı. Maçın 65. Dakikasında konuk takım Bordeaux, Yacine Adlin’nin asistinde Remi Oudin’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 2 yaptı. Maçın 68. Dakikasında ev sahbi Metz’de Boulaya, maçın hakemi tarafından doğrudan görmüş olduğu kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. Maçın 70. Dakikasında ev sahibi Mets, oyuncusu Fabien Contenze’nin asistinde Opa N’Guette’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 3 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Metz, kendi sahasında konuk ettiği Bordeaux ile 3 – 3 berabere kaldı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Metz’de Sarr ve Bronn; konuk takım Bordeaux’da ise Elis ve Adli maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Metz ve Bordeaux 1’er Puan Aldılar

Fransa Ligue 1’in 14. Haftasında oynanan mücadelede deplasmanda oynadığı maçtan beraberlikle dönen konuk takım Bordeaux, haftayı 1 puan ile kapattı. Böylece konuk takım Bordeaux, Ligue 1’de 13 puan ile on altıncı sıraya geldi. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan ev sahibi Metz ise 1 puan ile haftayı kapatmış oldu. Böylece ev sahibi Metz, Ligue 1’de puanını 9 yaparak son sırada kalmış oldu.