Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp Bronz Madalya Kazandı

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda heyecan 9. günde devam ediyor. Milli sporcular, bronz, gümüş ve altın madalya alabilmek için performanslarını sergilemeye devam ediyor.

Ülkemizi güreş branşında temcil eden Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda yarı finale yükselmeyi başardı. Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, yarı final mücadelesinde ise daha önceden olimpiyatlarda 3 kez altın madalya kazanan Kübalı güreşçi Mijain Lopez Nunez ile karşı karşıya gelecek.

Hatırlanacağı üzere Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın son 16 turunda Makuhari Messe’de gerçekleştirilen müsabakada Litvanyalı rakibi Mantas Knystautas’ı mağlup ederek çeyrek finale yükselmişti.

Çeyrek final mücadelesinde ise Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, Alman rakibi Eduard Popp’u saf dışı bırakarak adını yarı finale yazdırmayo başardı.

Rıza Kayaalp ve Mijain Lopez Nunez’in Daha Önceki Karşılaşmaları

Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp, 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda yarı finalde oldukça tecrübeli bir güreşçi ile kozlarını paylaşacak. Düzenlenen son 3 olimpiyat oyununda 3 kez altın madalya kazanmayı başaran 38 yaşındaki Kübali güreşçi Mijain Lopez Nunez, bunların yanı sıra 5 kez de dünya şampiyonluğunu elinde bulundurmayı başarmış bir sporcu.

Daha önce Kübalı güreşçi Mijain Lopez Nunez ile karşı karşıya gelen Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, rakibine iki kez kaybetti. 2016 Rio Olimpiyatları’nda final müsabakasında Kübalı güreşçi Mijain Lopez Nunez’e mağlup olan Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, 2012 Londra Olimpiyatları’nda da yarı finalde Kübalı güreşçi Mijain Lopez Nunez’e yenilmişti.

Rıza Kayaalp Yarı Final Turu’nda Kendisine Güveniyor

2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda yarı finale yükselen ve Kübalı güreşçi Mijain Lopez Nunez ile eşleşen Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, kendisine bu önemli mücadelede güveniyor. Kariyerinde 4 kez dünya şampiyoluğu ve 10 kez de Avrupa şampiyonluğu bulunduran Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, yine kariyerinde  Kübalı güreşçi Mijain Lopez Nunez’e karşı 2 galibiyeti bulunuyor.

Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp ile Kübalı güreşçi Mijain Lopez Nunez arasındaki bu kritik mücadelede 7-2 rakibine yenilerek bronz madalyanın sahibi oldu.