corona virüsü

Milli Jimnastikçinin Covid 19 Günleri

Dünyada 220 ülke corona virüsü ile mücadele ediyor. Virüs ile mücadeleden ülkelerdeki bütün spor faaliyetleri ve spor olayları belirsiz süre ile ertelenmişti. 2020 yılında düzenlenecek Uluslararası spor oyunları, olimpiyatlar ve turnuvalar da ya ileri bir tarihe ertelendi ya da iptal edildi. 2020 Tokyo Olimpiyatları da 2021 yılına ertelendi. Tokyo Olimpiyatlarına katılacak olan ve Türkiye’yi temsil edecek olan dünya ikincisi jimnastikçi Ahmet Önder olimpiyatların ertelenmesi ile ilgili yaşadıklarını anlattı.

Pandemi süresince evde kalan Ahmet Önder covid 19’un ilk başladığı günler ne yapacağını bilemediğini söyledi. Tokyo Olimpiyatlarının ertelenmesinin de moral bozukluğunu yaşayan mili jimnastikçi ilk 2 haftada bir şey yapamadığını ve moralsiz olduğunu ifade etti. Sonraki günlerde toparlandığını vurgulayan Ahmet Önder olimpiyatlar için önünde 1 yıl olduğunu ve bunu daha çok çalışma zamanı olarak avantaja çevirdiğini belirtti.

Online ve Evde Antrenman

Covid 19 döneminde antrenmanlarına evde ve online antrenman ile devam ettiğini anlatan 23 yaşındaki milli jimnastikçi evde kaldığı dönem için bir program belirlediğini ve bu programa uygun hayatını devam ettirdiğini söyledi. Salondaki antrenman kadar verimli bir antrenmanın evde mümkün olmadığına da dikkat çeken Ahmet Önder en kısa zamanda corona virüsünün sona ermesini diledi.

Güncel Yazılar