MİLLİ MAÇA SEYİRCİ MÜJDESİ

A Milli Türkiye takımımız 30 Mart Salı akşamı Letonya ile karşı karşıya gelecek. Letonya ile oynanacak olan bu milli maç TFF’nin onayı ile %15 kapasiteli sevgiyle oynanabilecek. UEFA ve TFF sağlık kurulu protokollerinde belirlenen sağlık tedbirleri kapsamında İstanbul’da oynanacak olan Atatürk olimpiyat Stadı tüm hijyen koşullarına uygun bir şekilde temizlenecek ve hazırlanacak.

Normal şartlarda İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı 76 bin 761 kişiyi ağırlayabilecek bir kapasiteye sahip. Türkiye Litvanya maçında ise sadece %15 seyirci kabul edilecek ve bu %15 seyirci de 11 bin 500 kişiye tekabül ediyor.

MİLLİ TAKIM TARAFTARA GOL YAĞMURU SUNMAK İSTİYOR

Milli takımımız Türkiye Hollanda maçında müthiş bir performans sergileyerek İstanbul’da, İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanan maçta dört kişilik bir skor ile sahadan galibiyetle ayrıldı. O maçtan üç gün sonra, 27 Mart Cumartesi günü saat 20:00’de bu sefer İspanya’nın Malaga şehrinde Norveç ile karşılaştı.

Norveç ile oynadığı bu maçta rakibinin hiçbir şekilde gol atmasına izin varmayan milli takımımız Türkiye kalesini müthiş bir şekilde korudu ve skoru üç sıfır yaparak maçı tamamladı.

Milli takımımız Türkiye dış basının odağı haline geldi ve bu başarısı tüm dünyayı etkiledi. Bu sefer Beton neyle karşılaşacaklar ve bu Letonya maçının en güzel tarafı %15 kapasiteli olsa da seyircileri ve taraftarlarıyla buluşmuş bir milli takım maçı izleyeceğiz.

Şenol Güneş ve öğrencilere taraftarlardan alacakları enerji ve motivasyon ile sahaya daha iyi bir şekilde çıkıp taraftarlarının modunu yükseltecek ve attıkları gollerle aynı anda onlarla sevinecek ve mutlu olacaklar. İspanya dönüşü yeni tip koronavirüs testi yaptıran milli takımımızda iki futbolcumuzun testi pozitif çıktı.

Bugün de tekrar test yaptıracak olan milli Takımımız iki kişinin testini tekrar pozitif çıkması durumunda o iki kişi takımda ne yazık yerlerini alamayacaklar. Umuyoruz ki testler negatif çıkar ve milli takımımız tam kadro bir şekilde Letonya maçına çıkabilir.

MİLLİ TAKIM GRUPTA LİDER

2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında G Grubu’nda oynadığımız maçların ikisini de kazandığımız için şu an kendi grubumuzda altı puanla lider konumunda yer alıyoruz. Bizim Çocuklar, milli takımımız o kadar başarılı bir performans sergiliyorlar ki rakiplerine asla izin vermiyorlar.

Hedef Letonya maçında kazanarak kendi grubumuzda dokuz puana ulaşarak yine liderlik koltuğunda kalmak. Letonya maçı için geçen seferki gibi yenilenme çalışmaları yapan Şenol Güneş öğrencilerini özenle hazırlıyor ve bu maçı da seyircilerinin karşısında kesin bir galibiyetle kazanmak için tüm hazırlıklarını tamamlıyorlar.