MİLLİ MAÇTA SEYİRCİ İZNİ GERİ ÇEKİLDİ

Türkiye Letonya maçına ilk başta alınan bir karar doğrultusunda seyircili maç oynanması karar verilmişti. UEFA ve TFF Sağlık Kurulu’nun aldığı önlemler ve tedbirler kapsamında İstanbul’da oynanacak olan maç için İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı gerekli olan tüm dezenfektan ve kontrollerden geçilerek stadın sadece %15 kapasitesi kadar seyirci alınacaktı.

Fakat dün Öğleden sonra yapılan açıklama ile beraber seyircili oynanması planlanan maç yine eskisi gibi seyircisiz oynama kararı alındı.

TARAFTARLAR HEVESLENMİŞTİ

Türkiye Letonya maçı için seyirci alındığı haberinden sonra maçın biletlerini satışa çıkmasını ve bu maçı canlı olarak sahada izlemek isteyen seyirciler oldukça heveslenmiştim. Hatta dün, 29 Mart Pazartesi günü öğle saatlerinde 25 ve 50 tl arasındaki biletler satışa sunulmuştur bile.

Seyirciler çok uzun bir zamandır canlı olarak izleyemiyorlar ve tuttukları takımlarla ülke takımıyla beraber aynı heyecanı aynı gol sevincini an be an sahada yaşayamıyorlardı. O yüzden %15 seyirci kapasiteli bir maç izlemek tüm seyirciler için milli takımımız için oldukça moralli olacaktı.

Biletler kısa süreliğine satışa sunuldu ve ardından bilet satış sitesinden bilet detayları kaldırıldı. Öğleden sonra yapılan açıklama ile beraber artan koronavirüs vakasından dolayı milli maçın tekrardan eskisi gibi seyircisiz bir şekilde oynanmasına karar verildi açıklandı.

İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı 761 bin 767 kişiye ev sahipliği yapıyordu normal şartlarda. %15 seyirci kapasitesi demek 11 bin 500 kişiye denk geliyordu.

Tüm sağlık kontrolleri geçilerek Stada alınacak olan seyirciler HES koduyla girmek zorundaydım açın. Aynı zamanda sahayı tüm dezenfektan kuralları gereği temizlemek zorunda olan TFF sağlık kurulu aslında Türk. Fakat alınan yeni kararla beraber maç yeniden seyircisiz olarak oynanacak.

MİLLİ TAKIM SEVGİLİM MAÇTA MORAL BULACAKTI

Gelecek olan izleyiciler ve taraftarların yanında bir de milli takımda Seyirci ile oynayacağı maç için oldukça heveslenmişti. Çok uzun zamandır seyircisiz maç oynanan tüm dünyada biraz olsun bir moral bulacaktı her iki tarafta. Milli takımımız Türkiye attığı gollerle aynı anda sevinci ve onların seslerini duyunca taraftarları çok özlemişti.

Belki de Letonya maçında daha da coşacak ve taraftarlar sayesinde daha fazla gol atacak olan milli takımımız şimdi taraftarların varlığını hissederek sahaya çıkacak.