MİLLİ SPORCULARIMIZ YENİ REKORLARA İMZA ATTI

Milli sporcularımız derece üstüne derece, madalya üstüne madalya alarak hem kendilerini hem de ülkemizi gururlandırıyorlar.

Türkiye Atletizm Federasyonundan (TAF) tarafınca yapılan açıklamaya göre, İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda meydana getirilen organizasyonda kabiliyetli sporcu Mevlüt Aras, 1:51.38’lik derecesiyle adını rekor listesine yazdırdı.

Milli armayı da temsil eden sporcu, 2018’de Mehmet Çelik tarafınca belirlenmiş olan 1:51.72’lik rekoru egale etti ve kırdığı bu üstün dereceli sonrası mutluluğu yüzünden okunuyordu.

Türkiye Atletizm Federasyonundan (TAF) Başkanı Fatih Çintimar, Mevlüt Aras ile antrenörleri Fesih Doğan ve İsmail Güzeloğlu’nu egale edilen üstün dereceli sonrası kutlayarak yeni sezonda başarılarına artarak ve yenilerinin ilave edilerek devam etmesi dileğinde bulunmuş olduğu bildirildi.

Türkiye Atletizm Federasyonundan (TAF) Başkanı Fatih Çintimar, sporcunun kulübü olan ENKA’veya tebriklerini iletti. 

TUĞBA DANIŞMAZ KENDİ REKORUNU YENİLEDİ 

 Üç adım atlamada milli atlet Tuğba Danışmaz, ilk hakkında 13.56 metrelik atlayışıyla kendisine ilişkin 13.44 metrelik dereceyi geliştirdi.

Erkekler klasmanında yüksek atlama kategorisinde de Ali Eren Ünlü 2.13’lük yapmış olduğu aşama ile 18 yaş altı salon Türkiye rekoru egale etmeyi başardı. Bu dalda daha önceki rekor 2.12 metre ile Alperen Acet’e aitti.

Milli atlet Berke Akçam, erkekler 60 metre engellide 20 yaş altı salon Türkiye rekorunu kırdı. Avrupa ve Balkan şampiyonlukları bulunan Akçam, 7.83’lük derecesiyle Mikdat Sevler’e ilişkin rekoru saniyenin yüzde 5’i kadar geliştirdi.  

 MEVLÜT ARAS YENİ REKORA İMZA ATTI 

Milli armayı gururla taşıyan Mevlüt Aras 800 metrede 18 yaş altı salon Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu. Aras, 1.51.38’lik performansı ile 2018’de Mehmet Çelik’in tarafından elde edilen 1. 51.72’lik derecesini geride bıraktı. Milli atlet İlkay Aydemir, heptatlonda 23 yaş altı salon Türkiye rekorunu 4. kez geliştirdi.

İlk kez ocak ayında denediği bu branşta 4 bin 893 puanla rekor kıran Aydemir, derecesini 5 bin 226 puana yükseltti. 

 MERVE TUNCEL’DEN TÜRKİYE REKORU 

 İstanbul’da organize edilen Türkiye Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası – Yıldızlar Bireysel Yüzme Müsabakaları’nda Milli armayı da göğüsünde taşıyan sporcumuz Merve Tuncel 200m Serbest’te 15-16 yaş kategorilerinde elde etmiş olduğu 1:58.40’lık derecesi ile yeni Türkiye Rekoru’na adını yazdırdı.