Milli Sporcumuza Coşkulu Karşılama

Mersin’de 33.sü düzenlenen Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası kapsamında, büyükler kategorisinde ülkemizi temsil eden Artistik Cimnastik Milli Takımı’ndan Göksu Üçtaş Şanlı, geçtiğimiz günlerde yer aletinde final müsabasına çıktı.

Milli sporcumuzun ortaya koyduğu performans neticesinde jüriden toplamda 13100 puan topladığı ve altın madalya kazandığı duyurulmuştu.

Fakat daha sonra yüriden toplamda 13050 puan toplayan ve ikinci sırada olduğu açıklanan Rumen sporcu Larisa Andreea Iordache, jüriden aldığı puana itiraz etti ve yeniden değerlendirme yapıldı.

Jürinin yeniden yapmış olduğu değerlendirme neticesinde Rumen sporcu Larisa Andreea Iordache, 13450 puan alarak birinci sıraya yükselerek madalya kazanırken, Milli sporcumuz Göksu Üçtaş Şanlı ise Avrupa ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi olmuştu.

Ardından memleketi İzmir’e dönen Göksu Üçtaş Şanlı, hem Türkiye’ye ilk madalyasını kazandıran milli sporcu olduğu için hem de Avrupa ikincisi olduğu için İzmir’de şampiyon cimnastikçiler tarafından coşkuyla ve alkışlarla karşılandı.

Göksu Üçtaş Şanlı’nın Konuşması

Mersin’de 33.sü düzenlenen Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası’nda Avrupa ikincisi olan ve gümüş madalya kazanan Milli sporcumuz Göksu Üçtaş Şanlı, Şampiyonanın ardından memleketi İzmir’e döndü.

Burada coşkuyla karşılanaan Milli sporcumuz için İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde bir karşılama töreni düzenlendi. Bu törende konuşma yapan Göksu Üçtaş Şanlı, başarısından dolayı mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.

Ellerinden gelenin en iyisini yaparak ülkemizi temsil ettiklerini belirten Milli sporcumuz, gelecekteki şampiyonalar içinde uumutlu olduğunu ifade etti.

Milli sporcumuz konuşmasını, “Böyle büyük bir organizasyonun ülkemizde olması ve Jimnastik Federasyonumuzun bu kadar kısa sürede titizlikle bunu yürütmesi, ülkemizin ne kadar güçlü ve başarılı olduğunu gösterdi.

Bunun için bize destek veren başta antrenörlerimiz, takım arkadaşlarımız, ailemiz, genel müdürlüğümüz ve Gençlik ve Spor Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum. Bu bir ekip işi, hep birlikte buralara geldik. Bu madalya hepimizin” şeklinde sürdürdü.

Murat Eskici’nin Açıklamaları

Memleketi İzmir’e dönen Milli sporcumuz için düzenlenen karşılama töreninde, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici de açıkmalarda bulundu.

Şampiyonaya katılan bütün Milli sporcuları yaşattıkları gurur ve mutluluktan dolayı tebrik etti. Murat Eskici, daha sonra ise “Pandemi ve İzmir depremini yaşadığımız bir süreçte başarıların ardı ardına gelmesi İzmir halkına ve sporuna can verdi.

Göksu’yu ayrıca tebrik ediyorum, 30 yaşında bir anne olarak Avrupa Artistik Jimnastik müsabakalarında tarihimizde ülkemize ilk defa madalya kazandırdı.

Onu ne kadar tebrik etsek, ne kadar teşekkür etsek azdır. Bir anne olarak bütün kadınlara örnek olduğunu düşünüyorum.

Bu başarılar tesadüf değil, bu bir ekip işi. Türk sporuna hizmet etmek için sporcularımızın hizmetçisi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.