MİLLİ TAKIM EURO 2020 HAZIRLIK KARŞILAŞMASINI KAZANDI

Ay yıldızlı A milli takımımız 2020 Avrupa elemeleri Grup mücadeleleri öncesinde organizasyona hazırlık amacıyla yapmış oldu mücadelede kardeş ülke Azerbaycan ile karşı karşıya geldi.

Kırmızı beyazlı A milli futbol Takımı’nın tecrübeli teknik direktörü Şenol Güneş EURO 2020 ilk hazırlık maçı mücadelesinde fazla forma şansı bulamayan genç oyunculara olma şansı tanırken milli takımımız Azerbaycanlı 2-1 mağlup etmeyi başardı.

HALİL İLK MAÇTA GOLÜNÜ ATTI

Karşılaşmada dakikalar alçıyı gösterirken gelişen milli takımımızın hücumunda kullanılan köşe vuruşu sonrası Orkun Kökçü sol ayağıyla sert bir vuruş yaptı ancak pozisyondan sonuç alınamadı. 

Karşılaşmalarda dakikalar 25 gösterirken ceza sahasının hemen dışında toplum kontrolünü sağlayan Orkun sağ tarafta kendine boşluk yaratan Cengiz Ünder e pasını gönderdi. Cengiz rakibinden harika bir çalım ile kurtulmasın sonrasında Kaleyi yokladı fakat pozisyondan sonuç gelmedi. Mücadelede dakikalar 28’i gösterirken Azerbaycan mücadelede 1-0 öne geçti.sol çaprazda topu önünde bulan Namık havadan pasını ters Kanada doğru göndermesinin ardından sahibinden hatta topu kontrol eden Abbas Hüseyin o yerden bir pas göndererek Emin Makhmudov ile buluşturdu. 

Bu oyuncunun bekletmeden yapmış olduğu şu ağlarla buluştu ve Azerbaycan mücadelede 1-0 öne geçti. Karşılaşmada dakikalar 34’ü gösterirken ay yıldızlı A milli takımımız karşılaşmada beraberliği yakaladı. Ayyıldızlı formayı ilk kez sırtına geçiren Halil Dervişoğlu skoru 1-1’e getirdi. Ceza sahası çaprazından kullanılan Duran topta ön direğe doğru orta yapan Orkun Kökçü topu Halil Dervişoğlu ile buluşturmayı başardı. Bu oyuncunun ön direkte yapmış olduğu kafa vuruşu ağlarla buluştu ve skor 1-1 oldu. 

Karşılaşmada dakikalar 44’ü gösterirken milli takımımız mücadelede 2-1 öne geçmeyi başardı. Sağdan kullanılan kornerde Orkun Kökçü ceza alanında 6 pasa güzel bir orta yaptı. Ceza sahası içerisine gelen topu kontrol etmeyi Başaran Merih-Demiral yerden bir vuruş yaptı ancak Azerbaycan kalecisi müdahale etti. Daha sonrasında karambolde topu önünde bulan Kaan Ayhan topu ağlarla buluşturmayı başardı var skor 2-1 oldu. 

İKİNCİ DEVREDE GOL SESİ ÇIKMADI

Heyecanlı ve EURO 2020 hazırlık maçı olsa da bu merak edilen karşılaşmada ikinci yarıya başlanırken milli takımımızda genç futbolcular Rıdvan Yılmaz ve Cengiz Ünder oyundan çıkarken yetenekli futbolcular Kerem Aktürkoğlu ve Efecan Karaca oyuna dahil oldu. Karşılaşmanın 55 dakikasına girilirken gelişen milli takımımızın vücudunda sol kanattan kullanılan Duran topta Orkun Kökçü doğrudan kaleyi yokladı fakat Azerbaycan file bekçisi çok kritik bir kurtarış yaparak gole izin vermedi.

Karşılaşmada dakikalar 73’ü gösterirken genç kaleci Altay Bayındır şanssız bir sakatlık yaşadı ve oyundan çıkmak durumunda kaldı. EURO 2020 öncesi kalecimiz Altay Bayındır’ın sakatlanması oldukça can sıkıcı bir durum oldu. Herkesin merakla ve heyecanla bekedliği, Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020’ye sayılı günler kalan milli takımın, bizim çocukların yasadığı bu sakatlık asıl maçlara nasıl bir etki edecek merak ediliyor. Mücadelenin ikinci devresinde başka gol sesi Çıkmayınca milli takımımız hazırlık karşılaşmasını 2-1 kazandı.