Milli Takım Hocasını Arıyor Okan Buruk ve Mustafa Denizli Aday


A Milli Futbol Takımımız, 2022 FIFA Dünya Kupası elemeleri kapsamında Hollanda ile olan mücadelesinden 6 – 1 yenik ayrıldı. Ay – Yıldızlı ekibin hocası Şenol Güneş’in alınan bu mağlubiyetin ardından ikinci kez çalıştırdığı takım ile yollarını ayırması bekleniyor. Milli takımımızın yeni teknik direktörünün kim olacağı ise merak konusu. Şu an için adaylar arasında Fatih Terim ve Mustafa Denizli bulunsa da öncelikli olarak Okan Buruk ile Aykut Kocaman dikkatleri çekiyor.


Türkiye, G grubu içerisinde yaptığı hızlı başlangıç ile bir süre birinci kalarak konumunu koruyabildi. Ancak son maçlarda gösterdiği düşük performans neticesinde A Milli Futbol Takımımız, Hollanda maçından 6 – 1 skor ile ayrıldı. Kırmızı Beyazlı takım, G grubu birinciliğini de rakibine kaptırdı. Ay – Yıldızlı ekibin hocalığını yapan Şenol Güneş’in bu hezimet sonrasında koltuğu sallantıda. Sporseverlerin aklındaki soru, yeni teknik direktörün kim olacağı yönünde.


Milli Takımın Teknik Direktör Adayları


A Milli Futbol Takımımızın yeni teknik direktörü için aday listesinde dört isim dikkatleri çekiyor. Fatih Terim ve Mustafa Denizli gibi deneyimli çalıştırıcılar, Ay – Yıldızlı ekibin önündeki 4 müsabaka için direktörlüğe getirilebilir. Aynı zamanda Aykut Kocaman ya da Okan Buruk’un teknik adam olarak seçilmesi de olası gibi görünüyor.
Okan Buruk, Medipol Başakşehir ile yaşadığı şampiyonluk sonrasında bir kez daha başarısını kanıtlamıştı.


Şenol Güneş TFF Başkanı Özdemir ile Görüştü


Kırmızı Beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Başkanı Nihat Özdemir ile görüştü. Toplantı, Riva’daki tesislerde gerçekleşti. Şu an için 69 yaşındaki teknik adamın akıbetinin ne olacağı ile alakalı herhangi bir nihai karar alınabilmiş değil.


A Milli Futbol Takımımızın yabancı bir çalıştırıcı ile devam etmesi halinde, listedeki ilk aday Joachim Löw. Alman hoca, Euro 2020’den sonra Almanya Milli Takımı’nın teknik direktörlüğünü yapmayı bırakmıştı. Alman ekibi daha önce Bayern Münih’i çalıştıran Hansi Flick ile yoluna devam etti. Yabancı bir teknik direktör istendiği takdirde Joachim Löw’e teklif götürülebilir.