MİLLİ TAKIM KENDİ GRUPLARINDA LİDER

A Milli Türkiye Takımımız 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında grubunda yarışıyor. G Grubu’nda ilk olarak Hollanda ile karşı karşıya gelen milli takımımız Hollanda’yı 4-2’lik skor ile kazandı.

İkinci maç olarak Norveç ile karşı karşıya gelen milli takımımız dün akşam, 27 Mart Cumartesi günü saat 20:00’de Norveç ile oynadığı maçı da 30’lık skor ile kazanarak kendi gruplarında, grubunda altı puana ulaşıp liderlik konumunu oturdu. Şimdiki hedefi ise 30 Mart Salı günü oynanacak olan Letonya maçı. Bu maçı da kazanarak dokuz bana ulaşmak isteyen milli takımımız Türkiye kendi gruplarında lider olarak kalmak istiyor.

MİLLİ TAKIM DÜNYA BASININDA

Milli takımımız Türkiye hem Hollanda hem de Norveç karşısında aldıkları müthiş galibiyetle ardından dünya basınında oldukça yer edindi.

Hollanda’nın kazanmasına izin verme ve ardından da Norveç’e de izin vermeyen, geçit vermeyen milli takımımız Türkiye adım adım başarılı bir şekilde 2022 Dünya Kupası elemelerinde ilerliyor. Norveç ile karşı karşıya gelen milli takımımız Türkiye dün akşam, 27 Mart Cumartesi günü rakibinin hiç gol atmasına izin vermedi. Dördüncü dakikada Ozan Tufan ilk golü attı ve gol perdesini açtı.

Dördüncü dakikada, henüz maçın başında skor bir sıfır olmuştu. 28. dakikada Çağlar soyunca bu sefer sahneye çıktı ve skoru iki sıfır yaptı. Maçın ilk yarısında başka hiçbir gol pozisyonu olmayınca takımlar devre arasına girdi.

MİLLİ TAKIM ÜÇ GOL ATTI

Milli takımımız ilk yarıda iki sıfır üstünlük ile 45 dakikayı tamamlamıştı. Maçın ikinci yarısında da oldukça baskın bir şekilde sahaya çıkan milli takımımız 59. dakikada üçüncü ve galibiyeti getiren golü buldular. Ozan Tufan yine sahneye çıktı ve milli takımın üçüncü gölünü attı.

Maçın yıldız ismi Ozan Tufan olmuştu. İlki dördüncü dakika ikincisi ise 59. dakika olmak üzere iki gol birden atan genç yıldız Ozan Tufan maçın yıldız ismi oldu. Şenol Güneş bu sefer Hollanda maçının aksine ilk 11’de ufak değişiklikler yaptım. Zeki Çelik ve ozan kabak ilk 11’de yer almazken onların yerine Mert Müldür ve Kaan Ayhan ilk 11’de sahaya çıktı.

Norveçlerin kötü performansının Yanında milli takımımız Türkiye’nin de oldukça iyi performans ve kalesini koruması ile maç Türkiye’nin galibiyetiyle sonuçlandı. Hedefte şimdi 30 Mart Salı günü oynanacak olan Letonya maçı var. Türkiye o maçı da kazanarak kendi gruplarındaki liderliği sürdürmek istiyorlar.