Milli Takım Sırbistan’dan Güzel Haberler İle Döndü

Sırbistan’ın güzel şehri Belgrad’da yapılan Bireysel Dünya Kupası’nın son gününde 1 gümüş 2 bronz madalya kazanan ulusal güreşçiler, serbest stilde ekip halinde dünya ikincisi oldu.

Türkiye Güreş Federasyonundan meydana getirilen açıklamaya göre, ulusal güreşçiler Bireysel Dünya Kupası’nı toplam 13 madalya ile bitirerek tarihi bir başarıya imza attı.

Serbest stil takım sıralamasında ise 104 puan alan ay-yıldızlılar dünya ikincisi oldu. Organizasyonda tam kadro mücadele veren Rusya 210 puanla birinci sırayı alırken, kardeş ülke Azerbaycan 91 puanla üçüncü sırada kendine yer buldu.

Musa Aydın açıklamalarda bulundu

Yaptığı açıklamada görüşlerine de yer verilen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecine karşın alınan sonuçların kıvanç verici bulunduğunu belirtti.

Grekoromen stilde Kerem Kamal, Selçuk Can, Cenk İldem, Rıza Kayaalp, Fatih Cengiz, Emrah Kuş, Metehan Başar, gibi şampiyonların yarışamadığı Dünya Kupası’nda 4 madalya kazanılması ve takım halinde 3. olmaları büyük başarı.

Serbest stilde ise Süleyman Atlı, Mustafa Kaya, Selahattin Kılıçsallayan, Soner Demirtaş, Fatih Erdin, Taha Akgül’ün yarışamadığı bir şampiyonada ekip halinde ikinci sırayı kaptık.

Bu da gelecek adına sevindirici. Kadınlarda ise Elif Jale Yeşilırmak kadroda bulunmuyordu. Alınan 3 madalya ile kadınlarda ilk defa dünya üçüncüsü olma başarısını elde ettik.

Kadromuzdaki gençler gelecek vaad ediyor

Dünya kupasında birinci sırayı alan Rusya Federasyonu tam ekip olarak mücadele etti. Bizim kadromuzda ise daha oldukça genç sporcular bulunuyordu. Genç güreşçilerimizin bu neticeleri almaları gelecek adına gerçekten ümit verici.

Pandemi sürecinde Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun büyük emekleriyle bütün spor branşları huzurlu bir biçimde emek harcama imkânı buldu. Pandemi periyodunu biz de Sayın Bakanımız yardımıyla iyi bir biçimde geçiyoruz.

Dünya Kupası’nda aldığımız, başarı göstermiş olduğumuz mücadelenin sonuçları da bunun kanıtı.

Artık tek hedefimiz olan olimpiyatlar için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” Türkiye Güreş Federasyonundan meydana getirilen açıklamaya göre, ulusal güreşçiler Bireysel Dünya Kupası’nı toplam 13 madalya ile bitirerek tarihi bir başarıya imza attı.

Serbest stil takım sıralamasında ise 104 puan alan ay-yıldızlılar dünya ikincisi oldu.