MİLLİ TAKIMI 3’TE 3 YAPAMADI

MİLLİ TAKIMI 3’TE 3 YAPAMADI

31 Mart 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Milli takım Türkiye, bizim çocuklar dün akşam Letonya ile karşı karşıya geldi. 90 dakikalık maç boyunca kozlarını paylaşan bu iki milli takım eşit sayıda gol atınca maç beraberlikle sonuçlandı.

TÜRKİYE BERABERLİĞE TAMAM DEDİ

Milli takım Türkiye maçı için tüm hazırlıklarını tamamlamıştı. Bu maçı kazanmak isteyen milli takımımız Türkiye son olarak 1924 tarihinde Letonya ile oynadığı maçı kazandı.10’dan sonra oynanan altı maçta galibiyet elde edemeyen Türkiye Estonya ile olan lanetini kırmak için bu maçta sahaya çıkmış ve kesin bir galibiyet aramıştım.

Fakat goller eşitleninceye ve maç süresi bitince beraberlikten başka bir sonuç olamadı. Maçın ilk gölünü aslında milli takımı Türkiye oldukça erken bulmuştu. Bizim çocuklardan Kenan Karaman maçın ikinci dakikasında Türkiye adına ilk gölünü attı ve skor bir sıfır olduk.

Maçın ikinci golü de yine Türkiye’den geldi 33. dakikada Hakan Çalhanoğlu bu sefer ceza sahası dışından golünü vurdu ve topu Letonya’nın ağları ile buluşunca skor 2-0 oldu. Maçın ilk yarısı bitmeye yakın 35. dakikada Letonya ilk gölünü attı. Roberts Savalnieks Ülkesi Adana Türkiye karşısındaki ilk gölünü attı ve Letonya farkı bire düşürdü skor 2-1 oldu.

TÜRKİYE LETONYA LANETİNİ AŞAMADI

Milli takım Türkiye bir gol farkıyla ilk yarının sonunda soyunma odasına geçti. İkinci yarıda kesin bir galibiyet aramak isteyen milli takım Türkiye maçın 52. dakikasında Mert Müldür’e yapılan faul hatasından sonra Polonyalı hakem Türkiye’ye penaltı hakkı verdi.

Milli takımımız Türkiye penaltı vuruşlarında oldukça iyi. Penaltı vuruşunun maç başına Milli takım kaptanı Burak Yılmaz geçti. Burak Yılmaz’ın şutu gol oldu vefat yeniden ikiye çıktı ve skor 3-1 oldu.

Milli takım Türkiye bu dakikadan sonra maçı kendine hindi bitirmek istese de Letonya oldukça aktif bir performans sergiledi ve ataklarıyla peşpeşe gollerini buldu.

57. dakikada Roberts Uldrisis ve 79. Dadikada da David Ikaunieks Gollerini atınca skor 3.03 eşitlenmiş oldu. Letonya ikinci elde oldukça aktif bir şekilde sahada performansını gösterdi ve Türkiye’nin hücumlarını geri püskürterek kendi hücuma ataklarına oldukça iyi bir şekilde tamamladı.

Fark iki iken bir anda eşitleyen Letonya Üç puan kaybedecek gel bir puanı garantilemiş oldu. Maç 5 dakika uzatmaları gitse de Türkiye kalan 15 dakikada skoru değiştirecek bir gol atamadığı için sonuç beraberlikle tamamlandı. Türkiye 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamındaki kendi grubunda yedi puana ulaşırken Letonya’da bir puana ulaştı.