Milli Takımımız Avrupa İkincisi Oldu

Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımımız Avrupa İkincisi Oldu

Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımımız Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda ikinci sırada yer alarak gümüş madalyaya uzandı. Turnuvaya katılan atletler sırasıyla yer aleti, halka, barfiks, paralel bar, atlama masası ve kulplu beygirde performanslarını sergilediler.

Cimnastik alanında son dönemlerde başarılar bir bir gelmeye devam ediyor. Bu başarılar ülke olarak bizi gururlandırıyor.

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda takım finallerinde büyükler klasmanında Ukrayna şampiyon olurken ay yıldızlı milli takımımız ikinci, Macaristan ise üçüncü oldu.

Mersin Olimpik Cimnastik Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvanın dördüncü gününde sporcular birincilik ipini takım olarak göğüslemek için sahne aldı.

Turnuvaya katılan atletler sırasıyla yer aleti, halka, barfiks, paralel bar, atlama masası ve kulplu beygirde performanslarını sergilediler.

Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı’mız adına finalde Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Abdelrahman Elgamal ve Ahmet Önder yarıştı.

Mersin Olimpik Cimnastik Salonu’nda sergilenen şahane performansların ardından ay yıldızlı takımımız topladığı 244 bin 973 puanla ikinci olarak gümüş madalyaya uzandı. Turnuvayı birinci sırada tamamlayarak altın madalyaya ulaşan Ukrayna ekibi ise 248 bin 963 topladı.

Bronz madalyanın sahibi olan ve yarışmayı üçüncü tamamlamayı başaran Macaristan ekibi ise bu başarısına ulaşmak için 240 bin 393 puan topladı.

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda ikinci olan Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı’mızı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tebrik etti.

Fuat Oktay sosyal medya hesabında “Cimnastikte sporcularımızın üst üste gelen başarıları bizleri gururlandırmaya devam ediyor.

Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Erkek Artistik Cimnastik Milli Takımımızı gönülden kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Gençler Kategorisinde Şampiyon Ukraynalı Illia Kovtun Oldu

Illia Kovtun Mersin’de organize edilen Avrupa Erkekler Cimnastik Şampiyonası’nda gençler klasmanında bireysel finallerde yarıştı ve birinci olarak altın madalyaya ulaştı.

Ukrayna’dan bir diğer genç yetenek Volodymyr Kostiuk ikinci olarak gümüş madalyaya uzandı. Bronz madalya ise bireysel finallerde Macaristan’dan Krisztian Balazs’a gitti.

Bireysel finallerde ülkemizi temsil eden Bora Tarhan 8’inci olurken Mert Efe Kılıçer ise yarışmayı 10’uncu sırada tamamladı.